Кривой Рог новости
15 червня можна буде побачити місячне затемнення, що буває раз на 10 років
06.06.2011 14:22 | Технологии

15 червня можна буде побачити місячне затемнення, що буває раз на 10 років

15 червня в Харкові можна буде побачити місячне затемнення, розповіла директор Харківського планетарію імені Гагаріна Галина Желєзняк. За її словами, майбутнє затемнення є унікальним - побачити його можна не частіше, ніж раз на десяток років.

Це - відносно рідкісне місячне затемнення, коли Місяць проходить через центр тіні Землі. Остання подібне місячне затемнення було 16 липня 2000 року, наступне центральне повне місячне затемнення відбудеться 27 липня 2018.

Тривалість напівтіньового затемнення 5 годин 40 хвилин.
Повного затемнення 1 годину 40 хвилин.

У момент затемнення Місяць буде знаходиться в сузір'ї Змієносця.

Напівтіньове Місячне затемнення практично непомітно неозброєним оком і фіксується тільки приладами.

У Новій Зеландії, Австралії, Філіппінах і східній Азії, буде видно початок затемнення перед заходом Місяця. У Південній Америці, Західній Африці і Європі буде видно закінчення затемнення після сходу Місяця.

У 22.20 городяни зможуть спостерігати, як червонувата тінь почне закривати Місяць, максимальна фаза затемнення буде о 23.20. За словами Железняк, всі любителі астрономії зможуть побачити затемнення в планетарії.

Крім того, виїзна оглядовий майданчик буде організована в Саржиному Яру - любителі астрономії зберуться там о 21.30 і принесуть із собою телескопи. «Ми будемо показувати всім бажаючим це явище і розповідати про нього більш детально», - пообіцяла Железняк.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация