Кривой Рог новости
До Польщі дійшла кишкова інфекція
06.06.2011 19:48 | Здоровье

До Польщі дійшла кишкова інфекція

Санітарна інспекція Польщі підтвердила, що в країні зафіксований перший випадок зараження штамом бактерії E.сoli.

Бактерія була виявлена ​​у 29-річної жінки кілька днів тому, проте тільки в понеділок інформація підтвердилася. Жінка, яка постійно проживає в Німеччині, потрапила до лікарні 23 травня в Великопольському воєводстві, зараз вона знаходиться на лікуванні в місті Щецін.

Ще двоє чоловіків перебувають у цій же лікарні з підозрами на наявність цієї бактерії.

Кишкова інфекція у Європі споконвічно була зафіксована на півночі Німеччини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), випадки захворювання зареєстровані вже в десяти країнах Європи. Повідомлялося також про смерть одного пацієнта в Швеції. Росспоживнагляд РФ ввів обмеження на ввезення з усіх країн ЄС овочів - ймовірних джерел інфекції.

Спочатку передбачалося, що переносником небезпечних бактерій є салатні огірки з Іспанії, але це побоювання не підтвердилося. Тепер фахівці підозрюють ферму в Нижній Саксонії, зокрема, пророщені там зернові, які використовуються для приготування салатів і других страв.

Передбачається, що точні результати лабораторних досліджень будуть відомі у вівторок.

Інфекцію викликала, так звана ентерогеморрагіческая бактерія Escherichia coli (кишкова паличка). Бактерія E.coli часто присутній в кишечнику людей і теплокровних тварин. Більшість її штамів нешкідливі, але деякі штами, такі як ентерогеморрагіческая кишкова паличка (EHEC), можуть викликати важкі хвороби харчового походження.

Симптоми викликаються бактеріями EHEC хвороб - кривава діарея, жар і блювота. Більшість пацієнтів одужує протягом десяти днів, але у незначної кількості пацієнтів (дітей раннього віку та людей похилого віку) хвороба може прийняти важку форму з загрозою для життя.

Жителям Німеччині влада рекомендують не вживати в їжу сирі помідори, огірки та салатні листя.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация