Кривой Рог новости
В Арізоні вирують дві пожежі, на річці Міссурі прорвало дамбу
06.06.2011 20:13 | Происшествия

В Арізоні вирують дві пожежі, на річці Міссурі прорвало дамбу

У американському штаті Арізона дві потужних природних пожежі знищили лісу на території загальною площею 987 кв. км.

Влада евакуювала жителів селищ, розташованих на шляху просування фронту вогню, але поки не в силах зупинити його поширення.

"Це страшно, ніколи в своєму житті не бачила нічого подібного", - визнала губернатор Джен Брюер, що відвідала в суботу, 4 червня, зону лиха.

На боротьбу з лихом кинуті понад двох тисяч вогнеборців з декількох штатів і вертольоти, обладнані системою вертикального скидання води та реагентів для гасіння, передає ИТАР-ТАСС.

Найбільш масштабна пожежа, що вирує на території площею 583 кв. км поблизу містечка Елпінуер, посідає за цим показником третє місце в історії Арізони.

Дим розноситься вітром до кордону з сусіднім штатом Нью-Мексико. Видимість обмежена 400 метрами.

Боротьбу з вогнем в ніч з суботи на неділю вели 160 пожежників, на наступний день їх кількість зросла до 1,3 тисячі чоловік.

Пожежа знищила кілька літніх будиночків і не призвів до загибелі людей.

Друга пожежа загрожує селищам Передайза і Іст-Уайттейл-Кеньон, жителі яких евакуйовані. Там на боротьбу з вогнем мобілізовані близько 800 брандмейстерів.

Між тим, влада американського штату Айова проводять термінову евакуацію жителів берегів річки Міссурі у зв'язку з виявленим проривом дамби. Ситуація посилюється тим, що протягом останнього місяця рівень води в річці перевищує норму на кілька метрів. Влада закликала добровольців допомогти рятувальникам укладати мішки з піском для захисту території від прибуваючого води.

Повністю завершити евакуацію населення передбачається протягом 24 годин з моменту оголошення надзвичайного стану. Мова йде, перш за все, про мешканців, чиї будинки розташовуються на території між містом Гамбург і берегом річки. Повінь може також торкнутися проходить по району евакуації частина федеральної траси.

Паводкова ситуація в басейні найбільшої притоки Міссісіпі, річки Міссурі, сталася через тривалі зливи і попрямували в річку потоків води, що утворилися в результаті танення випав в минулу зиму снігу. Повінню охоплені райони вісім штатів, розташованих біля берегів цих двох річок. За прогнозами експертів, паводкова ситуація в регіоні може зберегтися до кінця липня.

У середині травня поточного року в результаті сильної повені на річці Міссісіпі постраждали штати Міссісіпі, Теннессі та Арканзас.

Найбільшу повінь в районі річки Міссісіпі було зафіксовано більше 80 років тому. Воно почалося восени 1926 року і тривало аж до серпня 1927 року. Тоді вода покрила територію десяти штатів площею майже 70 тисяч квадратних кілометрів. В результаті загинули близько тисячі осіб і ще 600 тисяч залишилися без даху над головою, нагадує ІТАР-ТАРС.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация