Кривой Рог новости
Зміст прес-туру з представниками ЗМІ щодо системи охорони здоров’я Кривого Рогу
29.02.2012 10:17 | Здоровье

Зміст прес-туру з представниками ЗМІ щодо системи охорони здоров’я Кривого Рогу

24 лютого цього року в рамках проведення реформування та модернізації системи охорони здоров’я в місті відбувся прес-тур для представників засобів масової інформації, в якому приймали участь представники різних друкованих видань та інтернет-сайтів.

Зустріч відбувалася за участі начальника управління охорони здоров’я виконкому міськради Олександра Світловського і кожний учасник прес-туру мав можливість задати йому будь-яке запитання стосовно медичного реформування. Спілкування відбувалося в атмосфері доброзичливості, розуміння, відвертості і небайдужості усіх сторін до проблем медичного обслуговування населення.

Учасники прес-туру відвідали амбулаторії загальної практики - сімейної медицини: амбулаторія №2 ЦПМСД №6, амбулаторія №5 ЦПМСД №4, амбулаторія №1 ЦПМСД №2. Під час проведення заходу була акцентована увага на прагненні розвивати саме сімейну медицину, тобто забезпечити якомога більше лікарів загальної практики, які зможуть набагато покращити якість медичного обслуговування населення, що являється основною метою реформування.

Слід відзначити, що своєчасне прийняття бюджету на 2012 рік дозволило ЦПМСД з перших часів початку своєї діяльності мати достатнє матеріальне забезпечення усіма необхідними лікувальними засобами, витратними матеріалами та іншим. Фінансування на одне відвідування в центрах первинної медико-санітарної допомоги збільшено з 3-5 копійок до 3 гривень. Завдяки цим змінам відчули покращення медичного забезпечення працівники амбулаторій, які тепер матимуть те, що найнеобхідніше під час прийому пацієнтів.

Також слід відзначити, що завдяки переводу на обласне фінансування закладів вторинної медичної допомоги значно збільшено витрати на фінансування 1 ліжко-дня.

Відчують зміни на краще й ветерани Великої Вітчизняної війни, яким знадобиться стаціонарне лікування, фінансування на яке становитиме 75 гривень на добу (харчування — 35 грн, медикаменти — 40 грн) в усіх стаціонарних відділеннях лікувальних закладів міста. Для пільгового обслуговування медикаментами ветеранів у кожному районі міста працюють аптеки «Ветеран». Всього таких аптек 10 і 2 аптечних пункта.

Ознайомились представники ЗМІ і з роботою Центру первинної медико-соціальної допомоги, який організовує роботу лікувальних закладів міста. Тут зосереджено запаси необхідних медикаментів та витратних матеріалів, які раз на місяць розвозять в амбулаторії. При цьому, як відзначили співробітники усіх відвіданих журналістами амбулаторій, недостатку в засобах невідкладної медичної допомоги вони не відчувають.

Загалом слід відзначити, що великою проблемою у місті сьогодні є великий дефіцит лікарів. Проте міська влада надаватиме житло для лікарів, які приїдуть до нас працювати. Також триває процес перенавчання лікарів на лікарів загальної практики — сімейних лікарів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация