Кривой Рог новости
Чи заборонять в Україні мийні засоби з фосфатами?
07.06.2011 21:27 | Экология

Чи заборонять в Україні мийні засоби з фосфатами?

Депутатський корпус Криворізької міськради прийняв рішення звернутися до Верховної Ради Україні з проханням на законодавчому рівні заборонити виробництво і продаж на території України мийних засобів, вміст фосфатів у яких перевищує допустимі норми, і тим самим зробити ще один крок у напрямку вирішення екологічної проблеми Кривбасу. Ці миючі засоби псують воду й погано впливають на здоров'я людини.

Відомо що з аналогічним проханням до Верховної Ради звернувся і Київводоканал.

Для довідки. Практично вся використовувана нами побутова хімія негативно впливає на здоров'я. Особливо небезпечна продукція, до складу якої входять хлор, фосфати і ПАР - поверхнево-активні речовини.

Вони викликають порушення імунітету, ураження мозку, печінки, легень, нирок, призводять до розвитку ракових клітин, викликають захворювання серцево-судинної системи, атеросклероз, гіпертонію і різні алергічні реакції. Вдихання хімічних засобів, пральних порошків сприяє розвитку бронхіальної астми і бронхітів.

На ринках Німеччини, Японії (1986), Бельгії (1991), Австрії (1995), Італії, Ірландії (2002), Нідерландів (1990), в 28 штатах США продаються тільки безфосфатні миючі засоби.

У Франції, Швейцарії, Великобританії, Іспанії, Греції вміст фосфатів в миючих засобах суворо регламентовано (не більше 12%). Допускається утримання ПАР не більше 2-7%. У

Росії з 2007 р. діє норма <10% фосфатів. В Україні норма фосфатів у порошках становить цілих 22%, незважаючи на їх визнаний шкоду.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация