Кривой Рог новости
Розвиток сімейної медицини є важливим напрямком першого етапу процесу модернізації галузі охорони здоров’я Дніпропетровщини
05.03.2012 10:15 | Технологии

Розвиток сімейної медицини є важливим напрямком першого етапу процесу модернізації галузі охорони здоров’я Дніпропетровщини

У колегії взяли участь губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул, голова обласної ради Євген Удод, президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк, начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург, члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства, керівництво медичних закладів та установ, медична спільнота, фахівці СЕС та професорсько-викладацький склад Дніпропетровської державної медичної академії.

Пріоритетним напрямком першого етапу процесу модернізації охорони здоров’я є розвиток сімейної медицини. За словами експерта групи охорони здоров’я Комітету економічних реформ Валерії Лєхан, сімейна медицина є основою кращих систем охорони здоров’я світу — Швеції, Ісландії, Канади, Німеччини, і успішно реалізується в цих країнах вже понад 20 років. Сьогодні сімейна медицина, яка довела свою ефективність у Європі, впроваджується на Дніпропетровщині. Протягом 2011 року на Дніпропетровщині створено усі необхідні 53 центри первинної медико-санітарної допомоги (з них 30 — у містах і 23 — у сільських районах), які включають мережу 377 лікарських амбулаторій сімейної медицини. На початок березня 2012 року у сімейних лікарів обслуговується 30,3% населення області, що на 10,3% більше, ніж у 2010 році.

В усіх медичних закладах первинного рівня був проведений аудит стану роботи. Для дооснащення медичних закладів первинного рівня Дніпропетровщина як пілотний регіон отримала у 2012 році 82 млн грн з державного бюджету на придбання лікувально-діагностичного обладнання та автотранспорту для закладів первинної медико-санітарної допомоги.

Забезпечення сімейними лікарями — це одне з першочергових завдань модернізації охорони здоров’я. За дорученням губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула місцевими адміністраціями вирішено питання безкоштовної перекваліфікації та підготовки сімейних лікарів. Протягом 2011 року в області спеціальну підготовку пройшли 169 сімейних лікаря. На їх навчання було передбачено 945 тисяч гривень. У 2011 році сімейних лікарів було підготовлено у 7,3 рази більше, ніж у попередні роки (раніше підготовку за фахом «сімейний лікар» проходили 23 особи щороку). На сьогодні в області працює 369 лікарів загальної практики — сімейної медицини. У 2012 році заплановано підготувати ще понад 300 сімейних лікарів.

У 2011 році для забезпечення якісної підготовки висококваліфікованих медичних кадрів у Дніпропетровській області на базі Підгордненської амбулаторії було відкрито перший в Україні навчально-методичний центр для підготовки сімейних лікарів. Тут проходять навчання лікарі-інтерни, а також освоюють практичні навички сімейні лікарі. Наразі навчання пройшли 86 осіб.

У 2011 році за дорученням Олександра Вілкула в усіх районах та містах області розпочаті регіональні програми місцевих стимулів, які передбачають доплати сімейним лікарям з місцевих бюджетів, забезпечення працівників медичної галузі житлом, мобільним зв’язком та проїзними квитками. Так, упродовж 2010-2011 років на Дніпропетровщині надано житло 165 медичним працівникам.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация