Кривой Рог новости
Олександр Вілкул відзначив видатних жінок Дніпропетровщини
06.03.2012 11:07 | Общество

Олександр Вілкул відзначив видатних жінок Дніпропетровщини

 

У рамках святкування Міжнародного жіночого дня губернатор Олександр Вілкул провів урочисту зустріч з видатними жінками Дніпропетровщини. У заході взяли участь жінки-ветерани війни та праці, матері воїнів, загиблих в Афганістані, жінки-медики, жінки-науковці, освітяни, виховательки прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, жінки-державні службовці, працівниці сільського господарства та промисловості, працівниці культури, спортсменки, підприємці, студентки, представниці політичних партій та громадських організацій.

«Сьогодні цілі сфери життєдіяльності в регіоні та Україні годі й уявити без жінок. Це насамперед освіта і охорона здоров'я, державне управління і сфера торгівлі, легка і харчова промисловості. Тисячі жінок прославляють Дніпропетровщину й Україну, роблячи неоціненний внесок у розвиток науки, культури та спорту. Наша країна йде вперед. З обранням на посаду Президента Віктора Федоровича Януковича держава отримала новий імпульс до розвитку. У нас, на Дніпропетровщині, вже третій рік триває економічне зростання. Будуються нові дороги, дитячі садочки, школи та сучасні лікувальні заклади», – сказав Олександр Вілкул у вітальному слові до присутніх.

Він підкреслив, що за підтримки Президента України в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства й дитинства» створюється цілісна система сучасної перинатальної допомоги для мам і немовлят. Уже відкрито сучасний перинатальний центр у Кривому Розі, який розрахований на 3 тис пологів на рік. А 1 червня цього року у Дніпропетровську почне роботу Регіональний перинатальний центр на 4 тис пологів. Разом з сучасною системою екстреної допомоги це забезпечить мамам і немовлятам області медичне обслуговування на найвищому рівні. У містах і районах області модернізуються пологові будинки, дитячі лікувальні заклади, закуповується високотехнологічне медичне обладнання та техніка. Зокрема, сьогодні після реконструкції введено в експлуатацію модернізований головний корпус блоку №1 Обласної дитячої клінічної лікарні.

Для забезпечення дітей області місцями в дошкільних навчальних закладах за два роки відкрито 22 садочки та 36 навчально-виховних комплексів «садок-школа», чим на 60% скорочено черги до дитячих садочків. І цього року це питання на Дніпропетровщині буде вирішено повністю.

На Дніпропетровщині середня зарплата за 2011 рік виросла на 17,8%. Зокрема, на підприємствах базових галузей економіки її середній розмір перевищив 4 тис грн, а на багатьох і 5 тис грн.

«Жінкам на Дніпропетровщині сьогодні створюються сучасні й комфортні умови для того, щоб народжувати і виховувати дітей, а після виходу з декретної відпустки знайти достойну роботу і реалізуватися у професійному плані», - сказав Олександр Вілкул.

Обласна влада всебічно надає підтримку жінкам старшого покоління. Особливо ветеранам війни та праці, вдовам загиблих воїнів. Для них в області реалізується ціла низка програм і проектів. Це і лікування, і оздоровлення, і матеріальна допомога.

У рамках підтримки розвитку сімейної медицини в області з ініціативи Олександра Вілкула діє ціла система місцевих стимулів для сімейних лікарів, більшість з яких також жінки. Це і адресні доплати з місцевих бюджетів, і забезпечення автотранспортом, і мобільним зв’язком, і надання соціального житла. Зокрема, за 2010-2011 роки житло отримали 165 медпрацівників області, більшість з яких жінки.

«Звісно, це далеко не весь перелік здобутків, яких Дніпропетровщина досягла в рамках реалізації Програми реформ нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. Реалізуються цільові проекти з підтримки молоді і студентів, з розвитку професійно-технічної і вищої освіти, покращення екологічної ситуації в регіоні, створення нових сучасних виробництв. Усі вони спрямовані на одне – щоб у кожній родині панували благополуччя, затишок і любов. І тоді буде щасливою кожна жінка», – сказав Олександр Вілкул.

Губернатор нагородив 35 жінок відзнаками за вагомий внесок у розвиток регіону. Зокрема, 12 жінок – пам’ятною медаллю «За вагомий внесок у розвиток Дніпропетровської області», 9 – нагрудним знаком «За розвиток регіону», 14 – пам’ятним знаком «80 років Дніпропетровської області». Олександр Вілкул вручив картку на 50 тис грн багатодітній матері Вікторії Пархоменко, яка народила трійню у 2012 році.

Від старшого покоління жінок Дніпропетровщини Олександру Вілкулу за підтримку і турботу подякувала ветеран Великої Вітчизняної війни Любов Біленька. «Особлива материнська вдячність – за гуманітарну політику, яку проводить наш Президент Віктор Федорович Янукович, і яку губернатор Олександр Вілкул успішно реалізує на Дніпропетровщині. Це, перш за все, збереження історичної пам'яті, захист правдивої історії і зміцнення історичного зв'язку поколінь. За ці два роки в кожному місті та районі області за підтримки губернатора проведено ремонт пам'ятників героям Великої Вітчизняної, впорядковано братські могили. У школах і вишах області діють і створюються нові музеї пам'яті про героїзм тих, хто відстояв свободу і незалежність рідної землі. За Вашої підтримки, Олександре Юрійовичу, створюються нові книги і нові фільми про правдиву історію війни», – сказала вона. Також Любов Біленька подякувала губернатору за соціальну підтримку ветеранів війни і праці, належне медичне обслуговування і забезпечення ліками.

Також у рамках урочистостей заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова представила губернатору концепцію створення Координаційної ради «Жінки Придніпров’я», до якої увійшли жінки-лідери громадських організацій, науковці, депутати та підприємці.

«Координаційна рада покликана стати майданчиком ефективного діалогу громадських організацій жінок регіону та обласної влади. Це передова європейська практика, яка вже показала свою успішність у десятках країн. Основні завдання жінок регіону, об’єднаних активною життєвою позицією, є досягнення гендерної рівності, підтримка сім’ї та здорового способу життя, а також активна участь жінок у розбудові нашого регіону», – сказала Марія Пустова.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация