Кривой Рог новости
Вчені винайшли ще два елементи для таблиці Менделєєва
08.06.2011 16:47 | Технологии

Вчені винайшли ще два елементи для таблиці Менделєєва

Нарешті вчені змогли отримати хімічні елементи з порядковими номерами 114 та 116. Зараз їх внесення в таблицю Менделєєва розглядає спеціальна коісія комісія.

Спільна робоча група Міжнародного союзу теоретичної та прикладної хімії (ІЮПАК) та Міжнародного союзу теоретичної та прикладної фізики (IUPAP із) щодо визначення пріоритету у відкритті нових елементів оголосила про офіційне визнання двох надважких хімічних елементів з номерами 114 і 116, отриманих в Об'єднаному Інституті ядерних досліджень у лабораторії академіка Юрія Оганесяна.

Поповнення таблиці Менделєєва - процес дуже тривалий. 114-й елемент був вперше отриманий при бомбардуванні ядрами кальцію-48 мішені з плутонію-244, а 116-й - у липні 2000 року при бомбардуванні тими ж ядрами кальцію-48 мішені з кюрію-248. Потім мало наслідувати підтвердження з іншій лабораторії (в даному випадку це була Ліверморська національна лабораторія в США), і тільки після цього вищеназвана робоча група могла приступити до своєї роботи. Зараз, через три роки після того, як 114-й та 116 - елементи були прийняті до розгляду, їм були видані "паспорта". Але й це - тільки бланки паспортів, які слід заповнити, вписавши імена, і підписати, тобто затвердити на загальній Асамблеї ІЮПАК.

Запропонувати імена нових елементів мають право їх першовідкривачі, вчені з Дубни. Передбачається, що для 114-го імені буде запропоновано ім'я "Флерова" (на честь академіка Георгія Флерова, який очолював у Дубні роботи по синтезу нових хімічних елементів), а для 116-го - "Московія", на честь Московської області. Однак як буде насправді, поки офіційно невідомо - згідно з процедурою комісія за номенклатурою ЮІПАК повинна спочатку запитати у вчених їх пропозиції, а ті, у свою чергу, надіслати офіційну відповідь.

Так званий "острів стабільності" - стрій надважких елементів, яких не існує на Землі - науковці атакують з 50-х років минулого століття, зіштовхуючи між собою атоми і намагаючись отримати ядра з певною кількістю нейтронів і протонів. Вони сподіваються елемент, який не розпадався б дуже довго або не розпадався взагалі.

Хоча сама таблиця періодичних елементів носить ім'я російського хіміка, "російських" імен в ній зараз тільки два - рутеній і Дубно. Пріоритет тримають американці, їхній внесок у таблицю Менделєєва більше - америцій, берклій і каліфорній. Але це поки що. 114-й і 116-й елементи відновлять "історичну справедливість".

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация