Кривой Рог новости
Боротьба з хабарництвом у ВНЗ справа студентів
07.03.2012 12:05 | Образование

Боротьба з хабарництвом у ВНЗ справа студентів

Голова Комітету ВР з питань науки і освіти Максим Луцький висловив переконання, що боротьба з хабарництвом може бути ефективною тільки за участі студентів.

«Я знаю, що ректори завжди відкриті для діалогу зі студентами і зацікавлені у викоріненні таких ганебних випадків як хабарі в навчальних аудиторіях. І в Україні є прецеденти, коли викладачів-хабарників звільняли, проти них порушували кримінальні справи. Потрібно не боятися захищати свої права, звертатися до адміністрації ВНЗ, до нашого Комітету, в міністерство. Тоді дійсно такі викладачі перестануть збирати побори. Я переконаний, що подолати хабарництво у ВНЗ можуть тільки студенти», — зазначив політик у коментарі УНН.

Водночас він зауважив, що не менш частими є випадки, коли студенти самостійно пропонують хабарі надто вимогливим викладачам.

«Ми не зможемо ліквідувати хабарництво, якщо самі студенти не будуть цього хотіти, адже вони, перш за все, повинні усвідомити, для чого вступають в університет – отримувати знання чи корочку. Якщо студенти самі не будуть пропонувати якось простіше вирішити питання з іспитами, то викладачі й не братимуть», — зауважив депутат.

Як відомо, міністр освіти Дмитро Табачник під час нещодавньої прямої телефонної лінії в газеті «Урядовий кур’єр», коментуючи питання повернення корупції в українські вищі навчальні заклади у зв’язку із можливим введенням вступного бала університету, зазначив, що про корупцію у ВНЗ базікають грантожери.

«Знаєте, я навчався в університеті і її не помітив. Про корупцію базікають грантожери й ті, хто не хоче отримати якісні знання. Переконаний, що гроші пропонують студенти, які не можуть скласти іспитів лише завдяки власному розуму», — підкреслив міністр.

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация