Кривой Рог новости
В Івано-Франківську вирішили приватизувати унікальний завод
12.03.2012 15:02 | Власть

В Івано-Франківську вирішили приватизувати унікальний завод

Минулої суботи на колегії ОДА, яка була присвячена проблемам боргів по зарплатах, губернатор Прикарпаття Михайло Вишиванюк дав вказівку готувати до приватизації державне підприємство Міністерства оборони «63 котельно-зварювальний завод».

Приводом до такого радикального рішення стали борги по зарплатам співробітників заводу. Так за даними профільного управління, завод винен своїм співробітникам майже півмільйона гривень. Борги по зарплатах тягнуться з місяця в місяць і проблема з невиплатою зарплат виникає на заводі вже кілька років поспіль.

Тим не менш, депутати облради вважають рішення Михайла Вишиванюка поспішним і до кінця не продуманим. За їхніми словами, губернатор хоче просто зняти з себе відповідальність, щоб у Києві його не відчитали за те, що в області не вирішена проблема із заборгованостями по зарплатах. Більш того, на думку депутата облради Юрія Романюка, інвестор разом із заводом отримає великі земельні ділянки в місті Івано-Франківську. Після цього, найімовірніше, завод закриють, а співробітників відправлять на біржу праці.

«Приватний власник, в результаті приватизації викупить дане підприємство за борги перед державою, цільовими фондами і робітниками, на підставі статті 120 «Земельного кодексу» отримає в користування земельні ділянки, предмет цільового використання яких він в майбутньому може змінити. Для міста та області дуже важливо, щоб це підприємство і далі займалося саме виробничою діяльністю, а не роздавало землю під привабливе будівництво. Таким чином, виходячи з благих цылей, влада області позбудеться потужного виробництва, а сотні людей в майбутньому стануть на біржу. Виплати безробітним виведуть з бюджету більше грошей, ніж сума сьогоднішньої заборгованості», — повідомив порталу Юрій Романюк.

Довідково. «63 котельно-зварювальний завод» був заснований в 1945 році і займався виробництвом спецтехніки. В наслідок підприємство було переорієнтовано на виробництво унікальних газових котлів для промисловості. Експерти продукцію заводу завжди називали якісною та конкурентоспроможною в порівнянні із закордонними аналогами.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация