Кривой Рог новости
Чи допоможе декларування чиновниками своїх витрат в боротьбі з корупцією?
08.06.2011 20:33 | Политика

Чи допоможе декларування чиновниками своїх витрат в боротьбі з корупцією?

Чергова зброя в боротьбі з корупцією.

Президент України Віктор Янукович підписав антикорупційний закон. Про що повідомив сьогодні, виступаючи на засіданні Національного антикорупційного комітету.

«Останні 15 місяців ми напружено працювали над викоріненням цього ганебного явища (корупції - ред). Результатом цієї роботи стало врешті-решт прийняття антикорупційного законодавства, зокрема, закону України про засади запобігання та протидії корупції. Я ці закони підписав вчора », - сказав Президент.

За його, при прийнятті антикорупційних законів враховані пропозиції представників міжнародного співтовариства і врахований передовий світовий досвід. Зокрема, Янукович подякував міжнародній антикорупційну організацію GRECO. У той же час, Президент відзначив, що рекомендації міжнародних організацій в Україні виконуються недостатньо, і підкреслив необхідність змінити цю ситуацію.

Віктор Янукович зазначив, що прийняття цих законів є наслідком послідовних дій влади, починаючи з березня 2010 року.

Нагадаємо, що, 7 квітня Верховна Рада Україна прийняла в цілому Закон "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні".

12 травня ВР внесла уточнення в даний антикорупційний закон, який не був спрямований на підпис президентові України з-за певних неузгодженостей.

Уточнення стосується заповнення декларацій. Зокрема передбачено, що в декларації повинні зазначатися як витрати, здійснені на майно, що є в приватній власності, так і на майно, що перебуває в оренді.

Крім того, внесеними сьогодні змінами передбачено, що фінансові операції підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу у випадку, якщо сума на яку вона проводиться дорівнює, або перевищує 150 тис. грн.

Таким чином, депутати в три рази збільшили суму, яка підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу, - в прийнятому 7 квітня ц.р. Законі України "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні" визначалося, що фінансові операції підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу у випадку, якщо ця сума дорівнює, або перевищує 50 тис. грн.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация