Кривой Рог новости
Віктор Пінчук став лауреатом Європейської Премії Треббія за підтримку культури та мистецтва
15.03.2012 14:48 | Культура

Віктор Пінчук став лауреатом Європейської Премії Треббія за підтримку культури та мистецтва

Віктор Пінчук став першим українцем, який отримав Європейську Премію Треббія (Trebbia European Awards) в номінації «Підтримка культури і мистецтва». Нагороду українському філантропу під час щорічної церемонії, яка пройшла 11 березня в Празі (Чехія), вручив сер Боб Гелдоф, ірландський рок-музикант і громадський діяч, організатор благодійних концертів Live Aid та фестивалю Live 8, лауреат Trebbia European Awards 2010.

Вручаючи нагороду, Боб Гелдоф сказав: «Гроші - це лише товар, гроші потрібні, щоб творити і привносити зміни. Віктор Пінчук  має бачення. Він змінює світ довкола, підтримуючи сучасне мистецтво і відкриваючи найвизначніших художників сучасності молодим людям, які приходять в створений ним арт-центр. Він використовує своє бачення, свій інтелект, щоб змінювати майбутнє».

Віктор Пінчук відмітив: «Сучасне мистецтво — це одна з найбільш революційних сил. І вона працює! Ця революційна сила може ефективно модернізувати суспільство. Сучасне мистецтво змушує думати креативно, бути готовим до нового. А це — запорука успіху в сьогоднішньому світі».

Він також підкреслив важливість меценатства, як інструменту підтримки та розвитку культури: «Найцікавіше в області підтримки культури може і повинен зробити тільки меценат, приватний інвестор. Ніяка держава в світі не здатна на належному рівні самостійно підтримувати культуру та соціальні проекти. Тому роль корпорацій, приватних інвесторів та меценатів —величезна. І чудово, що є такі премії, які підтримують меценатів та патронів».

Цього року лауреатами Премії Треббія також стали представники з Росії, Чехії, Словакії та Японії. Гала-вечір вручення нагороди пройшов під патронатом Голови Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Мирослава Нємцова і міністра культури Чеської Республіки Алени Ганаковой.

Європейська Премія Треббія була заснована в 2000 році міжнародної галереєю МІРО і щорічно вручається Фондом Треббія (TREBBIA Foundation) художникам, музикантам, бізнесменам і меценатам за вагомий внесок у розвиток і підтримку культури та мистецтва на національному і міжнародному рівнях.

За час існування премії з 2000 до 2012 рр. понад 60 осіб стали лауреатами премії. Серед них: Боб Гелдоф, музикант, актор і громадський діяч (Ірландія); Ронні Вуд, художник, член групи Rolling Stones (Великобританія); Олег Табаков, актор (Росія); Олена Образцова, оперна співачка (Росія); Іржі Белоглавек, диригент симфонічного оркестру Бі-Бі-Сі, Лондон; Даніель Лібескінд, архітектор (США); Маркус Люперц, художник, ректор Державної художньої академії в Дюссельдорфі (Німеччина) та інші.

Історія створення премії

Французький монах, якого зараз вшановують під ім'ям св. Рох, жив у 14 столітті. Він народився в Монпельє в заможній родині. Замолоду він став сиротою, роздав свої статки і попрямував до Риму. На той час в Італії вирувала епідемія чуми, і саме допомога і турбота угодника про хворих діяли на багатьох, як диво. Зрештою, хвороба здолала і його самого. Щоб не бути тягарем для інших, він усамітнився в печері на березі Треббії, однієї з найкрасивіших річок Італії. Легенда свідчить, що там йому явився ангел. Надію давали і роздуми над хвилями річки. Пес дворянина Готтарда із замку в Сарматі знайшов самітника і щодня приносив йому буханець хліба зі столу свого господаря. Завдяки цьому він зміцнів і видужав. Помер святий в 1327 році. Його останки зберігаються в костелі Сан Рокко у Венеції. Частина його мощів також зберігається в храмі св. Віта в Празі. В знак подяки за те, що Прагу чума обійшла стороною, імператор Рудольф II у 1599 році наказав спорудити на території Страговського монастиря костел на честь святого Роха. Він був побудований в 1602-1612 рр. з грошовою допомогою імператора та за сприяння страговського абата Яна Логела.

З 1994 року тут, в цьому унікальному місці, розташована міжнародна галерея МІРО, заснована в 1987 році в Берліні. В знак подяки підприємцям, меценатам і діячам мистецтв галерея заснувала в 2000 році європейську премію, давши їй назву річки Треббія, яка є точкою перетину майже тисячолітнього духовного розвитку і позитивних взаємовідносин між меценатами і творцями культурних цінностей.

У 2007 році досягнення висот у міжнародній діяльності премії було ознаменовано заснуванням Благодійного фонду «Треббія», від імені якого і вручаються премії.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация