Кривой Рог новости
Досі нас «нагрівала» «Тепломережа», а тепер «вжарили» її
18.03.2012 13:57 | Общество

Досі нас «нагрівала» «Тепломережа», а тепер «вжарили» її

Порушена у попередньому числі «Вісника» проблема неврегульованості відносин між виробником тепла, виконавцем послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання і населенням не залишила байдужими багатьох наших читачів. Приводом для порушення цієї проблеми, нагадаємо, стала постанова №69 від 10 лютого цього року, якою Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, зобов’язала «Криворіжтепломережу» до 1 квітня привести свою діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії у відповідність до ліцензійних умов.

Зокрема, мешканець міста Олег СКРИПЧУК надав редакції рішення суду, згідно з яким на користь «Криворіжтепломережі» з нього стягнуто майже 4 тисячі гривень «заборгованості по оплаті за опалення і гаряче водопостачання» (цитата з рішення суду). І це при тому, що «Криворіжтепломережа» є виробником тепла для купівлі-продажу, і аж ніяк не може надавати послугу централізованого опалення та гарячого водопостачання, як не може і продавати тепло кінцевому споживачеві.
 
Звісно, після обнародування постанови Нацкомпослуг, якою «Криворіжтепломережу» оштрафовано за порушення ліцензійних умов виробництва, транспортування і постачання теплової енергії та висунуто до неї вимогу до 1 квітня привести у відповідність до діючого законодавства взаємовідносини з управителями житлових будинків та кінцевими споживачами, наш читач надав рішення суду для того, аби засвідчити: спори про заборгованість населення вирішуються на користь «Криворіжтепломережі» з ігноруванням законодавчих норм.
 
— Хочу звернути увагу на те, що в місті склалася ситуація, яка вийшла за межі правового поля та утискає права споживачів комунальних послуг. Районні суди міста виносять протиправні рішення, тим самим покриваючи бездіяльність міськвиконкому і комунальних підприємств, — розповів Олег Скрипчук. — Такі рішення суди приймають з причини некомпетентності суддів у питаннях житлово-комунального господарства або свідомо, виконуючи замовлення міської влади. Виходить, апелюючи до судів, місцева влада не доклала зусиль, щоб на законних підставах мати можливість вимагати з мешканців борги.
 
Свою позицію наш читач підтверджує як численними посиланнями на чинні закони та постанови, так і власною перепискою з можновладцями. Коли ж «Вісник» спробував отримати коментар до ситуації, що склалася, у самого можновладця, заступника міського голови Григорія ВЕРБИЦЬКОГО, то почув із його вуст суперечливу інформацію.
 
З одного боку, виконавцями послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання для мешканців багатоквартирних будинків він називає всіх управителів включно з ПП «Домініум» та ПП «Уют», яке виграло конкурс та з 1 квітня візьметься за виконання своїх обов’язків на мікрорайоні Даманський. З іншого боку, він визнає, що між «Криворіжтепломережею» та управителями не укладені договори на постачання тепла, а між управителями та кінцевими споживачами — на надання послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання.
 
— Що стосується «Криворіжтепломережі», то коментувати накази, які видає Нацкомісія, мабуть, не мій обов’язок і не моє право. Я можу тільки сказати, що від свого ліцензіата, яким є «Криворіжтепломережа», комісія вимагає укласти договори з управителями житлових будинків і продавати їм теплову енергію як товар, виходячи зі встановленої Нацкомісією вартості однієї гігакалорії, — сказав Григорій Вербицький.
 
Що ж до вартості послуги з централізованого опалення, яка встановлюється з розрахунку на 1 квадратний метр опалювальної площі, то її мав би встановити орган місцевого самоврядування. Але за наших деформованих взаємовідносин між виробником тепла, виконавцями послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання і кінцевими споживачами це чомусь робить сама «Криворіжтепломережа».
 
Що ж мав на увазі комунальний віце-мер Григорій Вербицький, коли на відкритому засіданні Нацкомпослуг з питання «Криворіжтепломережі» заявив, що «у місті все відбувається під егідою НАК «Нафтогаз»?
 
— Я мав на увазі, що на сьогодні існує постанова Кабміну, прийнята за ініціативою НАК «Нафтогаз України», щодо розподілу коштів і дальшого їх спрямування на проплату за газ, електроенергію, інші витрати, які здійснює «Криворіжтепломережа».
 
Але ця постанова, бачить Бог, не має жодного відношення до врегулювання правовідносин у колі виробник — виконавець — кінцевий споживач. Тому цілком зрозуміло, що Нацкомісія і не думала прислухатися до пана Вербицького. А криворіжцям, певне, буде незайве знати, що згадувана постанова визначає лише порядок зарахування сум, стягнутих за тепло. І приймали її якраз тому, що свого часу колишній директор «Криворіжтепломережі» відкрив у двох банках кілька розрахункових рахунків, через які благополучно витратив 12,3 мільйона гривень. Купував усе, що «треба»: автомобіль «Рено», комп’ютерну та офісну техніку, телефон за понад 2 тисячі гривень, робив капітальний та поточний ремонти, а також покривав витрати за користування власним телефоном. Було порушено кримінальну справу, але про її завершення громадськості так досі нічого і не відомо. Народу, певно, треба знати лише одне: платити по рахунках, а в законний спосіб вони пред’явлені чи ні, то, мовляв, справа десята.

"Вестник Кривбасса"Марія Спаська

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация