Кривой Рог новости
Джерелом зараження E. coli виявилися пророщені насіння бобових
10.06.2011 20:17 | Здоровье

Джерелом зараження E. coli виявилися пророщені насіння бобових

Доки вчені з'ясовували, що являється джерелом зараження, штам E.coli попрямував до східної Словаччині. У середу, 8 червня, в університетській лікарні в Кошице (східна Словаччина) медики підтвердили наявність бактерій E.coli у 25-річного юнака, як повідомляє словацька преса.

Хворий в тяжкому стані був перевезений з лікарні міста Пряшів, де йому був поставлений діагноз гемолітичний уремічний синдром.


В п'ятницю, 10 червня, президент Інституту Роберта Коха Райнхарда Бургер зробив заяву, що джерелом зараження високопатогенним кишковою паличкою в Німеччині є пророщені насіння бобових.

Нагадаємо, що наприкінці травня гамбурзький інститут гігієни назвали джерелом зараження іспанські огірки, проте пізніше з'ясувалося, що патогенного серотипу бактерій на них виявлено не було. Тим часом 9 червня під підозру потрапила одна з кейтерингових компаній з району Кассель, федеральна земля Гессен.

Раніше представник міністерства сільського господарства Нижньої Саксонії Герт Хані припустив, що джерелом інфекції могли стати пророщені насіння сої, що вирощуються в цій федеральній землі. На наступний день ці відомості були спростовані на основі аналізу частини паростків.

За словами голови інституту, ймовірність прояви симптомів зараження у людей, який вжив в їжу паростки, опинилася в дев'ять разів вище, ніж у всіх інших. Чи йде мова про рослини, що вирощуються на конкретній фермі, Бургер не пояснив.

Як повідомлялося, у Німеччині число померлих від зараження кишковою паличкою E.coli в четвер зросла до 29 людей. Ще одна людина померла в Швеції. Кількість хворих на кишковою паличкою E.coli складає майже 3 тис. чоловік.

За даними ЗМІ, в Словаччині в останні дні значно знизилися продажі овочів через побоювання населення, посилена перевірка імпортованої сільськогосподарської продукції. Деякі постачальники значно знизили ціни на овочі.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация