Кривой Рог новости
В Австралії знайшли причину парникового ефекту - це верблюди
10.06.2011 20:27 | Экология

В Австралії знайшли причину парникового ефекту - це верблюди

Австралійські законодавці вирішили боротись із парниковим ефектом, відстрілюючи верблюдів. Такий законопроект під назвою Carbon Farming Initiative, нещодавно надійшов до комітету з питань зміни клімату та енергоефективності місцевого парламенту.

Компанія Northwest Carbon навіть запропонувала нагороду у вигляді кредитів на викид вуглекислого газу фізичним та юридичним особам в обмін на труп тварини.

Пропонується відстрілювати тварин з вертольотів або ж заганяти їх на бойні для виробництва продовольства для людей і домашніх улюбленців.

Верблюдів ввезли до Австралії в XIX столітті. Вони служили головним транспортним засобом до появи автомобілів. Коли тварини стали не потрібні, їх відпустили на волю. Оскільки у верблюдів на Зеленому континенті немає природних ворогів, їх чисельність подвоюється кожні дев'ять років.

Подібно коровам та вівцям верблюди - джерело метану, потужного парникового газу, який сильніше двоокису вуглецю в 21 разів, хоча він зберігається в атмосфері порівняно недовго. Метан виділяється травної системи у результаті розщеплення вуглеводів.

Середній верблюд виробляє близько 46 кг метану на рік - еквівалент 1 150 кг діоксиду вуглецю, за даними Міжнародної групи експертів ООН зі зміни клімату. Це близько чверті викидів середнього автомобіля. Для порівняння: корови дають близько 100 кг метану на рік, якщо вірити Управлінню по захисту навколишнього середовища США.

«В Австралії близько 20 млн голів великої рогатої худоби і, ймовірно, близько 1,6 млн молочних корів, - міркує Олександр Христовий з Університету штату Пенсільванія (США). - 1,2 млн верблюдів - це приблизно 5%. Їх знищення дійсно знизить викиди парникових газів, але я сумніваюся, що цифра буде скільки-небудь значною ».

Прихильники законопроекту вказують на те, що верблюди не тільки виробляють метан, а й знищують посіви, а також конкурують з домашньою худобою за їжу і воду. У 2009 році стадо з шести тисяч тварин навіть позбавило води містечко Докер-Рівер.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация