Кривой Рог новости
В боротьбі з дитячою онкологією на Дніпропетровщині відбудеться акція «Врятуй життя дитини!»
11.06.2011 14:34 | Общество

В боротьбі з дитячою онкологією на Дніпропетровщині відбудеться акція «Врятуй життя дитини!»

Під патронатом губернатора, голови Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів Олександра Вілкула і за підтримкою Партії регіонів 14-17 червня  в області відбудеться Акція здачі крові для дітей, які страждають онкологічними захворюваннями, «Врятуй життя дитини!»

Акція проводиться вже другий рік. У минулому році акція була приурочена до Дня захисту дітей, в цьому - 2011 році - до Всесвітнього дня донора. Ще однією відмінною особливістю цьогорічної акції стане те, що цього разу вона пройде у всіх містах області і триватиме чотири дні. Це дозволить значно збільшити кількість учасників, волонтерів-донорів. А найголовніше - донори нададуть реальну допомогу дітям, які страждають онкологічними захворюваннями.

«Сьогодні є гостра потреба в донорській крові. Але ця загальна потреба не означає загальну доступність крові. Ми намагаємося до цього питання привернути увагу якомога більшої кількості людей. Партія регіонів хоче донести до людей, що бути донором крові - це дуже важлива місія. Я закликаю всіх земляків, які за станом здоров'я мають таку можливість, не залишатися байдужими і здавати кров. Адже часто саме донорська кров для пацієнтів є єдиним шансом вижити », - сказав депутат облради від Партії регіонів Олександр Гордієнко.

В даний час у донорської допомоги потребує 271 дитина, що страждає онкологічними захворюваннями. Врятувати їх життя може кожен бажаючий, хто з 14 по 17 червня включно звернеться до Обласної станцію переливання крові (місто Дніпропетровськ) або в станції та відділення переливання крові в містах і районах області.

«Все, що потрібно мати при собі - оригінал паспорта з наявністю прописки в Дніпропетровській області та копію ідентифікаційного коду, - говорить голова обласної громадської організації« Молоді регіони »Дмитро Павлов. - Ми, представники молодого покоління Партії регіонів, хочемо донести до людей, що допомогти хворим дітям - зовсім просто. Досить зробити крок і простягнути руку допомоги. Ми хочемо змінити ставлення сьогоднішнього суспільства до донорів і донорства як явища, перевівши його в ранг почесних, і навіть «модних».

Запропоновану регіоналами акцію із задоволенням підтримують і лікарі, які запевняють: здавати кров - не тільки важлива соціальна місія, а й корисна для здоров'я процедура.

«Донорство вкрай корисно для організму, - запевняє головний лікар Комунального підприємства" Дніпропетровська станція переливання крові "Антоніна Сердюк. - Воно запускає процеси самовідновлення і, за численними дослідженнями, служить профілактикою серцево-судинних захворювань. Наприклад, у чоловіків-донорів ризик отримати інфаркт знижений у декілька разів. Донори навіть застуджуються рідше. Більше того, чоловіки, які здають кров, в рази знижують ризик інфаркту міокарда, інсульту. Проте є й обмеження. Не можна здавати кров при гіпертонічній хворобі, гіпотонії, міопії, інфекційних захворюваннях (туберкульоз, ВІЛ, гепатит, сифіліс), анемії, наркоманії, психічних хворобах, у віці до 18 або старше 60 років. Перед здачею крові рекомендується пити багато рідини, наприклад чаї та соки. Не варто їсти жирну їжу і вживати алкоголь ».

Для довідки. 14 червня ВООЗ оголосило Всесвітнім Днем донора крові, тим самим підкресливши важливість донорства, як у гуманітарних, так і в соціальних аспектах. Як повідомляють у Головному управлінні охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА, забезпечення населення Дніпропетровської області донорською кров'ю здійснюється мережею установ, представленої 3 станціями та 18 відділенням переливання крові, якими щорічно заготовлюється кров та її компоненти при проведенні близько 80 тис. процедур здачі крові, з яких 79% - безкоштовні. Дніпропетровська обласна станція переливання крові випускає близько 20-ти найменувань компонентів і препаратів донорської крові. Основні споживачі компонентів і препаратів крові в Дніпропетровську - це обласна лікарня ім. І. І. Мечникова, обласна дитяча клінічна лікарня, пологовий будинок № 2, Обласний клінічний онкологічний диспансер, міська дитяча лікарня № 6 та інші.
В області понад 7 тисячам донорів присвоєно звання «Почесний донор України» і 14 осіб носять високе звання «Заслужений донор України», один донор носить звання «Герой України» за здачу крові та її компонентів більше 500 разів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация