Кривой Рог новости
Сучасний підхід у вирішенні екологічних проблем міста
27.03.2012 16:20 | Экология

Сучасний підхід у вирішенні екологічних проблем міста

23 березня Криворізький міський голова Юрій Вілкул у Державному підприємстві «Науково-дослідний гірничо-збагачувальний інститут» провів міжнародну конференцію «Сучасні технології розробки рудних родовищ» за участю представників промислових підприємств міста, України та Росії. Під час заходу розглядалися питання за двома напрямками: щодо розробки ефективних гірничих технологій видобутку залізних руд підземним й відкритим способом та мінімізація впливу гірничого виробництва на навколишнє природне середовище.

Під час своєї доповіді Юрій Григорович Вілкул відзначив ряд основних заходів, у розрізі тематики конференції, які успішно впроваджуються у місті. «Кривій Ріг — центр гірничо-металургійної й видобувної промисловості України і як наслідок — місто несе величезне техногенне навантаження. Проте хочу відзначити, що ці проблеми почали вирішуватися. Так, наприклад, навесні минулого року була прийнята й сьогодні успішно реалізується наймасштабніша за всю історію незалежної України екологічна програма. Ми постійно працюємо з директорами найбільших підприємств міста, які приєднуються до розв’язання проблемних питань пов’язаних з екологією. У результаті за минулий рік шкідливі викиди в атмосферу, наприклад, вдалося скоротити на 9%. На жаль, складний комплекс екологічних проблем нашого міста складався не одне десятиліття й не може бути вирішений за рахунок впровадження одиничних проектів. Їхній розв'язок вимагає довгочасного, комплексного, системного підходу. Певен, наш сьогоднішній захід стане вагомим внеском у цій найважливішій для міста роботі», — підкреслив міський голова Юрій Вілкул.

Крім того, Ю. Вілкул зазначив низку напрямків зменшення впливу гірничого виробництва на навколишнє природне середовище. Серед них міський голова назвав розробку ефективних технологій у роботі гірничорудних підприємств, прогноз та попередження надзвичайних ситуацій, зокрема організація моніторингу природних і техногенних зрушень поверхні землі на основі GPS-технології та зменшення негативного впливу рудничних вод та промислових стоків на екологічну обстановку в Кривбасі тощо.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация