Кривой Рог новости
Безлади в Сірії знову забрали десятки життів
11.06.2011 22:17 | Происшествия

Безлади в Сірії знову забрали десятки життів

Як повідомляють сірійські правозахисники, щонайменше 22 людини були убиті в різних містах Сирії в ході зіткнень демонстрантів з поліцією.

11 людей загинули в північній провінції Ідліб - тієї самої, де знаходиться місто Джіср аш-Шугуров. Тут, за повідомленням офіційних сирійських ЗМІ, раніше озброєні бандити вбили 120 співробітників сил безпеки, вранці були введені елітні підрозділи сирійської армії. Вони проводять спецоперацію проти збройних банд, які, згідно з офіційною версією, тероризують населення. Затримано десятки бойовиків, багато хто з них добровільно склали зброю і здалися властям.

До жертв, призвели хвилювання в іншому місті провінції - Маарет аль-Нуман. На півдні країни в провінції Дера були вбиті двоє людей, четверо - в передмісті Дамаску, ще п'ятеро - в місті Латакія.

Державне сірійське телебачення повідомляє про вісім убитих.

У повідомленні не уточнюється, де саме загинули ці люди, серед яких виявилися як "цивільні особи, так і представники сил безпеки". У повідомленні лише вказується, що причиною їх смерті стали "ножові і вогнепальні поранення".

Одночасно телеканал "Сурія" повідомляє про те, що підрозділи армії увійшли в другій половині дня в розташований поблизу кордону з Туреччиною місто Джіср-аш-Шугуров, в якому "були затримані члени збройних угруповань". Раніше в п'ятницю сирійське телебачення передало, що в ході триваючого переслідування членів "озброєних терористичних угруповань" в Джіср-аш-Шугуров "в їх рядах є вбиті і поранені". На цьому тижні озброєні бойовики захопили контроль над цим містом з 50-тисячним населенням, убивши при цьому понад 120 знаходилися в ньому співробітників поліції і сил безпеки.

У свою чергу самі учасники антиурядових виступів в Сирії заявляють про, щонайменше, 32 загиблих під час сталися сьогодні зіткнень з поліцією і силами безпеки по всій країні, передає агентство Ассошіейтед Прес.

Акції протесту, в яких взяли участь кілька тисяч осіб, пройшли в п'ятницю після полуденної молитви в цілому ряді міст Сирії. Найбільш велика демонстрація, як повідомляє сирійська інформаційний портал D-press, відбулася в розташованому в центрі країни місті Хама, в якому під час аналогічної акції тиждень тому було вбито близько 60 осіб. На цей раз сили безпеки в що відбувається, не втручалися.

Демонстрації відбулися також у розташованих на півночі Сирії містах Камишли, Ель-Амуд і Рас-ель-Айн, в Дейр-ез-Зор, на сході і в третьому за величиною місті країни Хомс, а також у провінції Дера, на півдні Сирії. Маніфестації пройшли і в Дамаску, зокрема, в районах Харасті, барзо, Хаджар аль-Асвад і Кабун. В останньому акції протесту супроводжувалися насильством.

Агентство Рейтер передавало з посиланням на очевидців, що сирійські військові в п'ятницю відкрили вогонь з військових вертольотів по учасниках антиурядових виступів у місті Мааррат-Ен-Нууман на північно-заході країни. Як повідомили пізніше місцеві правозахисники, дані про загиблих не надходили.

Заворушення в Сирії почалися в середині березня в розташованому на півдні країни міста Дера, а потім перекинулися в ряд інших регіонів країни. Сирійські правозахисники повідомляють, що у сутичках із силами безпеки загинули понад 1,1 тисячі осіб. У свою чергу, за офіційними даними, з початку подій в результаті дій "озброєних терористичних елементів", на які сірійські власті покладають відповідальність за насильство в країні, загинули понад 250 військовослужбовців та представників сил безпеки.

Тим часом зростає кількість сирійських біженців, які прибувають до Туреччини: їх вже 3 тисячі осіб.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация