Кривой Рог новости
Простий електрик володіє 271 малюнками Пікассо
12.06.2011 15:23 | Общество

Простий електрик володіє 271 малюнками Пікассо

На сьогоднішній день Пабло Пікассо є одним з найдорожчих художників світу - його картині "Оголена на тлі бюста і зеленого листя" належить офіційний рекорд вартості творів мистецтва (106,5 мільйона доларів). Колекція робіт Пікассо, що зберігалася у Ле Геннека, була оцінена експертами в 60 мільйонів євро.

П'єр Ле Геннек, електрик за професією, повідомив про те, що в нього зберігається 271 робота іспанського художника, сина і спадкоємця Пікассо Клоду Пікассо, в 2010 році. За твердженням Ле Геннека, всі роботи художник передав йому в дар на початку 1970-х років - у той період Ле Геннек встановлював сигналізації і налагоджував проводку в будинках Пікассо у Франції.

Клод Пікассо, однак, не повірив Ле Геннеку і звинуватив його в крадіжці творів. У листопаді 2010 року французькі влада вилучила у нього всі роботи Пікассо і почали розслідування справи. У ході розслідування було виявлено безліч невідповідностей між словами Ле Геннека і фактами. Наприклад, багато з нібито подарованих йому робіт були створені Пікассо задовго до 1970-х, а крім того, за спогадами оточення художника, він дарував свої роботи тільки найближчим друзям.

71-річному французу П'єру Ле Геннеку і його дружині пред'явлено офіційне звинувачення в приховуванні 271 роботи Пабло Пікассо. Звинувачення було пред'явлено після того, як фонд, керуючий правами на спадщину Пікассо, передав до суду якісь матеріали, що стосуються справи.

На суді П’єр заявив, що малюнки Пікассо подарував йому 40 років тому, перед смертю. Ле Геннек встановив сигналізацію у трьох будинках художника на Рив’єрі. 1955-го працював на каннській віллі ”Ля Каліфорні”, згодом — у ”Палаці де Вовенарг” і будинку ”Нотр-Дам-де-Ві” в селі Мужен. Але потім електрик сказав, що ескізи Пікассо дісталися йому від другої дружини художника — Жаклін Роже. Митець намалював понад 400 її портретів. 1986-го  59-річна Жаклін наклала на себе руки.

Як зазначається у статті, передані фондом спадщини Пікассо в суд матеріали зіграли важливу роль у розслідуванні, так як події, що стали предметом судового розгляду, мали місце 40 років тому, і багатьох свідків вже немає в живих. Тим не менше представник суду заявив, що провина подружньої пари поки не доведена і говорити про результат справи ще рано.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация