Кривой Рог новости
Бомжів на сме возили дуже круто
01.04.2012 16:35 | Власть

Бомжів на сме возили дуже круто

Доставка одного померлого бомжа на судово-медичну експертизу обійшлась бюджету міста в минулому році у суму понад 1 тисячу гривень. Таке сенсаційне зізнання з вуст начальника управління благоустрою та житлової політики Олександра КАТРИЧЕНКА прозвучало під час публічного звіту про виконання міського бюджету за 2011 рік, який склав 2,4 мільярда гривень.

Проводити такі слухання чиновників зобов’язує Бюджетний кодекс. І вони свій звіт перед громадою зводять до озвучування макропоказників, не вдаючись у подробиці. А шкода, бо сайт «Наші гроші», що спеціалізується на аналізі «Вісника державних закупівель», не давав нудьгувати цілий рік, публікуючи фантастичні ціни закупівель за бюджетний кошт. Криворізьких розпорядників бюджетних коштів там також згадували кілька разів у тому ж контексті.
 
Утім, і під час публічного звіту, який цього року пройшов у центрі муніципальних послуг за досить скромного представництва громади, теж довелося почути інформацію, яка могла б зацікавити і правоохоронні органи.
 
Як повідомив начальник благоустрою та житлової політики Олександр Катриченко, протягом року за кошти бюджету було поховано 339 одиноких громадян, осіб без певного місця проживання та тих, кого відмовилися ховати родичі. На це витрачено 204 тисячі гривень. А от на доставку тіл громадян цих же категорій на судово-медичну експертизу витрачено 1 мільйон 700 тисяч гривень. При цьому здійснено доставку вже… 1696 тіл.
 
Яка ж цифра щодо кількості тіл є правильною, залишилося загадкою. Навіть якщо 1696, то на доставку одного тіла у відділення СМЕ бюджет витратив нереальну суму — понад тисячу гривень.
 
Що ж до всієї програми утримання житлово-комунального господарства, про яку звітував Олександр Катриченко, то її фінансування в році, що минув, склало 80 мільйонів із міського бюджету та 27,2 мільйона субвенції з державного бюджету. Левова частка цих грошей, а це 65 мільйонів гривень, що втричі більше порівняно з попереднім роком, пішла на ремонт доріг. Чиновники звітують, що виконано поточний ремонт 40 доріг, найбільш значущі з яких: Тимірязєва, Електрозаводська, Окружна, Нікопольське, Миколаївське шосе, проспект Південний, Орджонікідзе, Цимлянська, Українська та інші. На утримання доріг у належному стані витрачено 15 мільйонів гривень. Капремонт дороги на Кремлівській площею 6 тисяч квадратних метрів обійшовся в мільйон.
 
Утім, один із учасників слухань поцікавився, чому з року в рік ремонтуються центральні вулиці і коли дійде черга до міських околиць.
 
— Потреба в коштах на ремонт дорожнього покриття, враховуючи внутрішньоквартальні та дороги приватного сектора, складає в рік 500 мільйонів гривень. Кошти, які виділяються, не на 100% покривають потребу, тому в першу чергу ремонтуються ті дороги, які мають найбільше навантаження, — відповів Олександр Катриченко.
 
Однак наведені найактивнішим учасником цих слухань пенсіонером Борисом ОППОКОВИМ факти засвідчили: до якості виконуваних робіт, а відтак і до ефективності витрачання бюджетних коштів, є питання. Він згадав про дорогу, якою проходять 20-й і 22-й тролейбусні маршрути, збудовану за кошти від приватизації «Криворіжсталі» і введену в експлуатацію ще три роки тому.
 
— Але ділянку від Серафимовича до Вернадського так і не завершили, — сказав він. — А між Софієвською і Футбольною засипано колодязь стічної каналізації, й дорожнє полотно не підняте. Але три роки минуло! Я звертаюсь, а ви мені відповідаєте, що робите центральні вулиці. Три роки ви робите вулиці Кириленка і Серафимовича. Три роки в своїх відповідях ви наводите або ту, або іншу. І на цей рік те саме. А коли ж прийде час підбирати хвости? Може, всіх це і не цікавить, а тих, хто живе в Довгинцевому і користується тролейбусними маршрутами 20 і 22, це цікавить дуже.
 
Утім, чиновник, до якого апелював чоловік, охоче вірить у реальність наведених фактів. І це єдине, у чому він зміг запевнити активіста бюджетних слухань.

"Вестник Кривбасса"Марія Спаська

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация