Кривой Рог новости
Ти чиновникам про насущне — а вони тобі про «бліх»
01.04.2012 16:35 | Власть

Ти чиновникам про насущне — а вони тобі про «бліх»

Приймаючи для нас усілякі нормативно-правові акти місцевого значення, депутати міської ради не переймаються тим, що в цих документах іноді відсутній елементарний здоровий глузд. А навіщо? Адже самі вони жити за цими правилами не збираються. Яскрава тому ілюстрація — депутат-регіонал Павло ЛЕВАНДОВСЬКИЙ, який ранками вигулює свого собаку у сквері біля пам’ятника Олександру ПОЛЮ. В історичній, так би мовити, частині міста, яку він сам начебто мріяв перетворити на криворізький Арбат. Після сходження снігу там зараз «мінне поле» собачих екскрементів…

Уже друге депутатське скликання поспіль Павло Андрійович є членом постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства. І, звісно ж, не був осторонь, коли в грудні 2009 року міська рада затверджувала Правила утримання домашніх тварин та поводження з ними у місті Кривому Розі.
 
Серед іншого ці Правила гласять, що власники тварин «мають право» «вигулювати їх на пустирях, у місцях та зонах для вигулу В РАЗІ ЇХНЬОГО СТВОРЕННЯ». За логікою розробників нормативного документа, вигулювати тварин в інших місцях їх власники права не мають. При цьому, зверніть увагу, створення місць та зон для вигулу наш місцевий законодавець трактує як випадковість, яка може статися, а може і не статися. Обов’язок створювати такі місця і зони у Правилах не прописаний ні за ким.
 
Чомусь аж у розділі «Забезпечення контролю за дотриманням Правил» йдеться, що виконкоми районних у місті рад «разом з суб’єктами господарювання, які здійснюють управління жилими будинками, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, визначають місця і зони для вигулу собак на своїх адміністративних територіях та інформують про це населення міста через засоби масової інформації». Але ще ніхто і ніколи таких повідомлень у ЗМІ, як кажуть, в очі не бачив.
 
Тому було б досить дивним, якби за відсутності місць для вигулу дільничні інспектори почали, згідно з Правилами, накладати штрафи на господарів тварин, які загиджують своїми екскрементами тротуари та сквери, інші місця загального користування.
 
Утім, про екскременти в Правилах не забули. Там написано, що власники тварин зобов’язані «не допускати забруднення приміщень, сходових клітин та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях екскрементами тварин» та «прибирати екскременти за своїми тваринами».
 
Але зі спеціальним кульочком-совочком у нашого місті ще жодного разу ніхто не бачив не те що пересічного громадянина, а навіть депутата, який мав би показати приклад.
 
Не дуже серйозною проблемою, схоже, вважає відсутність місць для вигулу і міський голова Юрій ВІЛКУЛ, бо коли під час однієї з прес-конференцій це питання було підняте, він сказав, що це, мовляв, справа така, житєйська, собака може до того майданчика і не добігти. Втім, назвавши «молодчинкою» журналістку, яка порушує проблему утримання собак саме в історичній частині міста, пообіцяв підказати розробникам проекту реконструкції проспекту Карла Маркса, аби знайшли вирішення цієї проблеми.
 
Схоже, якби не реконструкція на 21 бюджетний мільйон, не бачити б нам в історичній частині міста ні громадської вбиральні, ні місць для вигулу. І це вже нагадує анекдот про того студента, який на будь-яке питання починав розповідати про бліх. Меру сказали, що ніде вигулювати собак, — він про проект реконструкції. Віце-меру Григорію Вербицькому сказали, що навіть на Карла Маркса ніде сходити в туалет, він теж про проект реконструкції. Якщо вже таккортить говорити саме про це, то не забудьмо, панове, що на Карла Маркса ще ніде паркувати автомобілі.
 
А також те, що люди у нас, як і собаки, живуть ще й на інших вулицях.

"Вестник Кривбасса"Наталя Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация