Кривой Рог новости
іШУТ — вперше в Україні — міжнародна Школа Вуличного Театру
04.04.2012 13:21 | Культура

іШУТ — вперше в Україні — міжнародна Школа Вуличного Театру

3-12 травня 2012 року в Кривому Розі Культурно-громадський центр ШELTER+ разом з театром «AnaMonro» ( Словенія) проводитиме першу в Україні Міжнародну Школу вУличного Театру «іШУТ».

Вуличний театр — це те, що робить європейські вулиці яскравими, це найдемократичніший з видів театрального мистецтва, коли межа між акторами й глядачами є ледь помітною, коли немає квитків і традиційної сцени, коли імпровізація і контакт з публікою виходять на перший план, роблячи вистави максимально живими, динамічними й інтерактивними.

Чи може це спрацювати в Україні? Організатори міжнародного проекту іШУТ (читати «айшут») впевнені, що всі шанси є. Саме задля цього і об’єднали зусилля Культурно-громадський центр ШELTER+ (Кривий Ріг, Україна) і театр «Ana Monro» (Любляна, Словенія). Отримавши підтримку потужних європейських організацій, зокрема European Cultural Fund (Нідерланди) та MitOst (Німеччина) в рамках проекту «Тандем», та Благодійного фонду Едуарда Самоткала, який регулярно підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток молодого покоління, вони анонсують першу в Україні міжнародну школу вуличного театру «ІШУТ».

Школа триватиме 10 насичених днів — з 3 по 12 травня. Вже починаючи з третього дня, студенти (їх буде 30:15 з Кривого Рогу, 10 — з інших міст України і 5 — з європейських країн) активно поєднуватимуть тренінги з практикою на вулицях міста. Закінчиться все двома фестивалями вуличного мистецтва, які пройдуть 11 і 12 травня в найкрасивіших місцях Кривого Рогу. Серцевиною фестивалів стануть міні-вистави, які будуть підготовлені під час школи. Також до артистів приєднаються музиканти, циркачі, майстри хендмейду, які разом спробують подарувати Кривому Рогу неформальне і несподіване вуличне свято.

«Ми вважатимемо за успіх, — розповідає координатор проекту, один з засновників КГЦ ШELTER+ Юлій Морозов, — якщо після проекту згуртується кістяк майбутньої трупи вуличного театру в Кривому Розі. Шанси на те, що це станеться, підвищує той факт, що найкращі студенти школи поїдуть представляти іШУТ у фестивалях проекту «Тандем», які відбудуться наприкінці травня в Києві та Кишиневі. Також у нас є попередня домовленість, що влітку новостворену трупу буде запрошено на один з найбільших вуличних фестивалів Європи — «Ana Desetnitsa» в Любляні, директором якого є співорганізатор нашого проекту Горо Осойнік».

Організаторам проекту вдалося зібрати потужну команду викладачів зі Словенії (актор, телеведучий, директор 4 фестивалів вуличного театру Горо Осойнік, та хореограф, постановник масових танців Віта Осойнік), Італії (Мішель Крамерс, засновниця «Theatr en Vol» — «Театр на відкритому повітрі», авторка числених досліджень, присвячених виразності руху, театральній архітектурі і театру в незвичайних умовах тощо) та Бельгії (Крейг Вестон — композитор, актор, режисер, викладач пластичного мистецтва в Консерваторії міста Гент). Усі вони одночасно абсолютні практики, які, незважаючи на численні «регалії» продовжують активно виступати на вулицях усього світу, і досвідчені викладачі, які ділилися секретами майстерності з молодими театралами —як аматорами, так і професіоналами — в різних країнах.

Отже, зараз триває набір учасників, який відкритий абсолютно для всіх — як професіоналів, так і для аматорів. Головним критерієм відбору стане мотивація учасників, їхнє бажання розвиватися далі в досить новій для України площині — вуличному театрі.

Більш докладна інформація на сайті www.streettheatre.org.ua і на сторінках соціальних мереж:

  • vk.com/streettheatre
  • facebook.com/events/271285952951936

E-mail: streettheatre.ukraine@gmail.com.

Телефон: 067-539-24-86.

Контактна особа: Юлій Морозов.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация