Кривой Рог новости
Державний контроль якості освіти не є ефективним
04.04.2012 16:20 | Образование

Державний контроль якості освіти не є ефективним

Фахівці Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України зазначають, що проблема якості освітніх послуг є однією з ключових для системи освіти будь-якої країни.

Такого аналізуючи європейський досвід системи контролю та оцінювання якості вищої освіти.

«Україна в цьому сенсі не є винятком. Швидше навпаки – жоден із численних українських ВНЗ не входить до 500 кращих університетів світу за провідними світовими рейтингами», - йдеться у документі.

В Україні контролем за якістю освіти займається віключно держава, точніше підпорядкована Міністерству освіти Державна акредитаційну комісію та Державну інспекція навчальних закладів.

«Наразі цілком очевидно, що система виключно державного контролю та оцінювання якості освіти в сучасних умовах є застарілою і неефективною», - зазначають спеціалісти.

У Європі котроль здійснюється шляхом створення спеціалізованих акредитаційних агенцій – громадських організацій, які займаються розробкою інструментарію й методик оцінювання якості. Вони також здійснюють перевірки якості освіти. Окрім цього в їх компетенцію входить навчання спеціалістів, що проводять перевірки, а також періодична публікація результатів.

У Національному інституті стратегічних досліджень зазначають, що незалежність акредитації полягає в тому, що вона здійснюється незалежними організаціями, тобто такими, які не є породженням інтересів сторін. «Інакше кажучи, вони не є організаціями, які засновані зацікавленими сторонами, а є способом вияву приватної ініціативи у сфері діяльності на ринку освітніх послуг. А саме – в оцінці якості та забезпеченні гарантій якості, що включає акредитацію ВНЗ і освітніх програм, а також контроль і консалтинг в окремих елементах і аспектах освітньої діяльності».

Слід зазначити, що серед професійної спільноти, яка займається забезпеченням якості, є досить серйозні розбіжності у поглядах на те, якими мають бути стосунки між вищими навчальними закладами і тими, хто здійснює зовнішнє оцінювання їхньої діяльності.

Нагадаємо, з метою стимулювання підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної вищої освіти, наприкінці минулого року Міністерством освіти було затверджено Положення про національну систему рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів.

 

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация