Кривой Рог новости
Молоді українці воліли б жити в еміграції
13.06.2011 11:49 | Общество

Молоді українці воліли б жити в еміграції

За даними дослідження "Український характер" третина українців хотіла б мешкати в іншій країні на постійному місце проживання, якщо б дозволяли обставини.

Готовність до переїзду висловили 34,1% опитаних. Околополовіни (55,1%) респондентів однозначно сказали - "ні, не переїжджав б". Ще 10,8% опитаних не змогли відповісти на запитання.

"Аналіз показує: чим молодше респондент, тим частіше він висловлює бажання виїхати з країни, серед молоді у віці 18-29 років показник готовності до еміграції становить 50,4%, а у віковій групі 30-39 років - 42,4%", - пишуть автори.

Взагалі серед українських громадян домінує стримане, в міру критичне ставлення до своєї країни.

Більшість (55,4%) опитаних вважають Україні "звичайної країною, не краще і не гірше, ніж інші".

Пишаються Україною і вважають її кращою в світі країною тільки 17,8% респондентів. Практично стільки ж (18,1%) жалкують, що їм доводиться жити в цій країні.

Як відзначають автори статті, громадська думка цілком адекватно оцінює той рівень економічного розвитку, який Україна посідає серед інших країн світу.

Більшість (56,3%) опитаних вважають, що за своїм рівнем розвитку України перебуває серед "відсталих" країн, що відповідає міжнародним рейтингам. Кожен п'ятий (19,3%) респондент вважає, що Україна входить до числа найбільш відсталих країн світу. Практично стільки ж (20,4%) опитаних зараховують Україну до країн-"середняків".

Разом з тим, за даними дослідження, лише третина (30,2%) українців "у всіх випадках" або "в більшості випадків" намагалася відстоювати свої порушені права.

При цьому половина (51,2%) опитаних за останній рік стикалася з тими чи іншими порушеннями їхніх законних прав.

44,9% респондентів, чиї права порушувалися, намагалася їх відстоювати в "деяких" або "одиничних" випадках. Чверть (23,2%) респондентів своїх порушених прав не відстоювали зовсім.

Опитування населення проводилося ЦСД "Софія" з 22 по 30 березня 2011 року під всіх областях, АР Крим, містах Києві та Севастополі. Всього було опитано 2022 респондента у віці від 18 років і старше. Метод проведення опитування - інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондента. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация