Кривой Рог новости
Вчені винайшли новий контрацептив для чоловіків
13.06.2011 23:53 | Здоровье

Вчені винайшли новий контрацептив для чоловіків

Людство давно чекає появи чоловічих протизаплідних таблеток, але до недавна розроблялися засоби лише на основі стероїдів, які мали масу недоліків: з різною ефективністю діяли на представників різних рас, приводили до серцево-судинних проблем і провокували доброякісні пухлини простати. До того ж багато хто з прототипів сильно знижували чоловіче лібідо.

Вже близько ста років біологам відомо, що виключення з раціону лабораторних мишей вітаміну А викликає у чоловічих особин стерильність - без вітаміну А в тестикулах не виробляється сперма.

Тим не менш, позбавляти заради контрацепції чоловіків вітаміну А означало б приректи їх на дегенерацію сітківки очей, тому фармацевтичні дослідження в цьому напрямі ще не проводилися.

Вчені з медичного центру Колумбійського університету виявили спосіб блокування утворення сперматозоїдів у тестикулах, не позбавляючи їх вітаміну А. Метаболіти вітаміну А - ліганди рецептора ретиноєвої кислоти, клітинного рецептора, запускає в тестикулах сперматогенез.

Професори досліджували генетичний дефект, який перешкоджав утворення ретиноєвої кислоти і викликав чоловіче безпліддя, і в процесі наткнулися на опис протизапальний засіб BMS 189453 (виробленого компанією Bristol-Myers Squibb), побічна дія якого виявилася аналогічною впливу гена (за винятком того, що не була постійною ).

Компанія зупинила розробку кошти з-за того, що він був "тестикулярним токсином".

"Кому токсин, а кому контрацептив", - зазначила автор дослідження доктор Волгемут.

Дослідження препарату BMS 189453 на мишах дали дуже добрі результати: лише 1 мг на 1 кг живої ваги достатньо, щоб зробити чоловічу особину стерильною на чотири тижні, після чого організм швидко відновлює фертильність.

На лібідо мишей-самців засіб не впливало, побічних ефектів не було зафіксовано, потомство, яке з'явилося від батьків, які вживали препарат, було здоровим.

Природно, перед випробуваннями навіть на приматах дослідникам належить роками годувати препаратом мишей, щоб з'ясувати, як тривалий прийом BMS 189453 позначиться на їхній репродуктивній функції.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация