Кривой Рог новости
В Україні шлюб "постаршав"
15.06.2011 08:15 | Общество

В Україні шлюб "постаршав"

Дослідження інституту демографії та соціальних досліджень НАН України показали, що ранніх шлюбів у нас стає все менше, а середній вік, коли жінки йдуть у ЗАГС, - це 27 років, чоловіки - 30 років.Така тенденція вже давно поширена в Європі та США.

Так, у 2010-му близько 2,7% шлюбів були укладені, коли наречена була молодшою ​​18 років, проти 3% у позаминулому році. Найчастіше ранні шлюби реєструють у селах. Експерти кажуть, однією з причин піздніших  шлюбів зіграли кар'єрні устремління - все більше жінок хочуть стати самостійними бізнес-леді, а тільки після успішно реалізованих планів няньчитися з дітьми. Чоловіки також хочуть забезпечити своїй родині, в першу чергу, достаток. Крім того, на думкку співробітника інституту демографії Людмила Слюсар, вагомою причиною стала і сексуальна свобода. «Якщо раніше грали весілля, в тому числі і заради сексуальних відносин, то зараз така необхідність відпала», - говорить Слюсар.

Цікаво, що кожного десятого у віці від 20 до 29 років взагалі не приваблюють подружні стосунки. Вони хочуть повністю зосередитися на кар'єрі і власного життя без другої половинки.

За словами Слюсар, тільки 3% людей у ​​віці від 35 до 49 років не мали досвіду шлюбного життя. Причому не всі віддають перевагу офіційним відносинам - приблизно 10-12% пар живуть у цивільному шлюбі. Головне, щоб була любов і бажання мати поруч рідної людини - згідно з опитуванням, саме ці чинники є основними мотивами для спільного проживання. Тому  Україна відрізняється високим рівнем одружень.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация