Кривой Рог новости
Халатність лікарів чи фатальний збіг? Що призвело до смерті маленької дівчинки на Дніпропетровщині?
15.06.2011 13:38 | Здоровье

Халатність лікарів чи фатальний збіг? Що призвело до смерті маленької дівчинки на Дніпропетровщині?

Крихітка, яка страждала легкою формою ДЦП, померла ще 26 травня в обласній дитячій лікарні, не прийшовши до тями. Убита горем мама дівчинки говорить, що медики поставили неправильний діагноз, а лікарі вмили руки.

Про те, що відбувалося в лікарні 26 травня, Жанна Вовк-Черемуш не може згадувати спокійно. У лікарні Жовтих Вод, куди спочатку звернулася мама з дочкою з симптомами різкого болю в животі, лікарі поставили попередній діагноз «гострий апендицит», але операцію робити не стали - на швидкій допомозі дитину відправили до обласного центру. Тут чомусь операцію відклали. «Якщо це не лікарська помилка, то вже точно халатність. Коли мою Аню доставили до Дніпропетровська на операцію, у неї взяли тільки аналіз крові і все. Потім завідувач відділенням і лікуючий лікар бігали, гладили халати, фарбували губи, готувалися зустрічати журналістів, а лікуванням дитини ніхто не займався. Потім до лікарні нагрянула санстанція - Анею знову ніхто не займався. Весь цей час вона лежала під крапельницею і плакала. Їй зробили операцію через 17 годин після нашого приїзду! Вона, за словами лікарів, пройшла успішно - апендикс видалили, але залишився один запалену ділянку товстої кишки. Але чомусь через 2 години вона так і не прокинулася - її відвезли в реанімацію, де в неї було дві зупинки серця. Незабаром моя дівчинка померла », - згадує мама дівчинки.

Лікарі дитячої обласної лікарні списують усе на слабкий імунітет дитини. "У дитини була крайня ступінь зміни функції вилочкової залози, через що було виснаження імунної системи. Зміни в кишечнику на тлі імунодефіциту привели до швидкого розвитку сепсису", - розповів заступник головного лікаря з хірургічної службі обласної дитячої лікарні Андрій Запорожченко.

Посмертна судмедекспертиза встановила, що діагностований лікарями напад апендициту був помилковим - дитина померла від запалення та некрозу кишечника. Зараз у діях лікарів обласної дитячої лікарні розбирається прокуратура Дніпропетровської області. Поки всі лікарі на своїх робочих місцях, від лікарської практики навіть на час розгляду ніхто не відсторонений. Чи буде порушено кримінальну справу, в прокуратурі сказати не можуть: просять 10 днів. Не чекаючи вердикту прокурорів, Жанна Вовк-Черемуш написала лист уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ніні Карпачової. Лікарі поки не зустрічалися з убитою горем матір'ю. «Я переконана, що якби лікарі не тягнули час з операцією, у Ані були б шанси вижити. Мені здається, вони не знали діагноз. А якби знали, що Аня вмирає, вони що, виходить, спокійно чекали її смерті?! »- Засмучується жінка.

На Дніпропетровщині це не перший медичний скандал. Ще в 2009 році при видаленні аденоїдів помер 3-річний Давид Пелюх (спочатку стверджувалося, що він помер від анафілактичного шоку). Облпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом, але до цих пір в справі тривають експертизи, і вина хірурга так і не встановлено. «У медиків немає ніякої відповідальності: якщо б в Україні хоч раз вдалося довести провину хоча б одного лікаря, то таких смертей не було», - йдеться мама Давида, Юлія. У тих же Жовтих Водах до цих пір судиться з місцевими лікарями 37-річна Людмила Король, у якої лікарі проспали рак легенів - їй робили знімок з підозрілим плямою ще в 2002 році, але закрили очі. Жінка після інтенсивної хіміотерапії та 4-річного курсу лікування зупинила хвороба, пішла по судах і вимагає 50 тисяч гривень компенсації. Адвокати кажуть, що лікарські помилки важко довести. «Особливо, якщо експертизи проходять в тому ж місті або в області, де помилилися лікарі. Навіть неупередженим експертам складно визначити, чи була помилка лікаря або якийсь фізіологічний нюанс самого пацієнта », - пояснив нам юрист Антон Ульяненко.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация