Кривой Рог новости
На Кримському півострові цифрова революція!
17.06.2011 11:10 | Технологии

На Кримському півострові цифрова революція!

По всій території Криму у вересні почне віщати цифрове ТБ. Глядачам це принесе, з одного боку, поліпшення якості зображення і збільшення кількості каналів, з іншого - чималі витрати, адже вловити «цифру» можуть тільки телевізори нового покоління: плазмові, LCD і РК.

Майже на тиждень сімферопольці залишилися без телемовлення: з 16 по 17 червня та з 20 по 24 червня телевізори без «картинки» з 9.00 до 16.00. «Сигналу немає через ремонтних робіт - монтується цифрове обладнання. Потім його налагодять, і до вересня півострів перейде з аналогового на цифровий сигнал, - пояснив «Сегодня» директор кримського Радіотелевізійного передавального центру Сергій Доценко. - Це те ж саме безкоштовне телебачення, тільки набагато якісніше. До того ж з'явиться більше каналів. Зараз у людей їх максимум 14, в деяких районах і селах і того менше. А при «цифрі» буде 32. Так що не потрібно буде платити за кабельне ТБ - багато платних канали стануть безкоштовними ». Проте в жертву якісному ТВ кримчанам доведеться принести власні телеприймачі. «Щоб телевізор міг приймати цифровий сигнал, у ньому повинен бути спеціальний тюнер формату DVB-T2, який є лише в техніці нового покоління. Людям доведеться купувати або нові телевізори, або тюнери, які підходять до будь-яких старим телевізорів », - пояснює Сергій Доценко.

Прості кримчани прийдешньої ТВ-революції не поспішають радіти. «Навіщо мені ці 32 каналу? У мене їх п'ять показує, і ті дивитися ніколи: то город, то онуки! - Обурюється пенсіонерка з Красногвардійського району Тетяна Кулагіна. - А на новий телевізор я зі соєї пенсії в житті не накопичу. Залишуся взагалі без ящика! »Установка цифрового обладнання на РТПЦ і запуск цифрового сигналу будуть здійснюватися за рахунок приватного провайдера «Зеонбуд», що отримав права на мовлення в Криму. Про те, скільки вже довелося витратити на впровадження цифри, менеджер компанії Олег Процюк говорити відмовився: «Головне, що ми все робимо за свій рахунок».

А ось допомогти простим кримчанам придбати тюнери повинна держава. «Держава планує закупити півтора мільйона тюнерів - саме стільки в Україну малозабезпечених сімей. Є начебто якийсь постачальник з Китаю, готовий поставляти тюнери по $ 35 - це цілком прийнятна ціна, - розповів «Сегодня» кримський представник Нацради з питань ТБ і радіомовлення Андрій Іванець. - Так чи інакше перейти на «цифру» все одно доведеться до 2015 року, як того вимагають міжнародні договори. У будь-якому випадку нам дадуть перехідний період. Наприкінці літа-початку осені з'явиться цифровий сигнал, але аналоговий залишиться до 2013 року. Весь цей час телевізор можна буде дивитися і без тюнера». Правда, перехідний період влетить у копієчку самим телевізійникам. «Доведеться платити одночасно за аналоговий сигнал і провайдеру за цифровий, - розповідає директор ГТРКрим Михайло Шматов. - Але робити нічого. Адже це революція в телебаченні. Різницю в якості ви потім побачите самі. Вона така ж, як між звичайним телефоном і цифровим».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация