Кривой Рог новости
Японські вчені знайшли спосіб синтезувати м'ясо з людських нечистот
17.06.2011 20:30 | Технологии

Японські вчені знайшли спосіб синтезувати м'ясо з людських нечистот

Прогресивний спосіб перемикання людини на замкнений цикл винайшов Міцуюкі Ікеда, дослідник з лабораторії Окаяма.

До вченого звернулося підприємство, що обслуговує каналізацію Токіо, з проханням знайти якесь застосування гігантським масам опадів, які доводиться вигрібати з труб, що збирають відходи багатомільйонної японської столиці.

Дослідивши накопичується каналізацією мул, Ікеда знайшов в ньому високий вміст бактерій, що переробляють нечистоти в протеїни. Виділивши білки і додавши до них підсилювач реакції, вчені отримали потрібний результат.

В "м'ясі" міститься 63% білків, 25% вуглеводів, 3% жирів і 9% мінералів. Для кращого подібності з справжнім м'ясом до продукту додають натуральний червоний барвник, а також підсилювач смаку на основі сої.

Перші добровольці, які ризикнули спробувати результат роботи вчених, стверджують, що за смаком продукт дійсно нагадує м'ясо.

Знайдений японцями спосіб вирішення продовольчої проблеми має певні переваги: ​​зараз 18% викидів, що створюють парниковий ефект, припадають на частку м'ясної промисловості. Крім того, скотарство споживає занадто багато цінних ресурсів, а також дає громадськості привід поміркувати про жорстокість до тварин.

Шітбургери, як їх уже умовно прозвали японці, здатні вирішити всі ці проблеми. До того ж вони містять менше калорій, ніж звичні гамбургери. Але поки на запитання, поставлене сайтом Inhabitat, про готовність покуштувати шітбургеров більшість читачів відповідає негативно.

Професор Ікеда розуміє природу цього психологічного бар'єру: адже дійсно штучне м'ясо синтезовано буквально з нечистот. Але вчені все-таки не втрачають надії, що з часом у шітбургеров знайдеться достатньо покупців, який зрозуміють всі переваги такого безвідходного виробництва.

У разі масового розповсюдження продукту коштувати він буде стільки ж, скільки зараз - гамбургери з натурального м'яса. Поки ж, з огляду на витрати на науково-дослідну роботу, вони обходяться в 10-20 дорожче традиційної продукції.

Це не перша спроба переключити людину на замкнений цикл. Наприклад, космонавти на Міжнародній космічній станції з задоволенням п'ють воду, синтезовану з їх поту, вологи, конденсованої в результаті дихання, а також сечі.

Менш радикального настрою дотримується фонд Білла Гейтса, який перетворює екскременти всього лише в біодизельне і метанове паливо.

Проект, що отримав грант на 1,5 млн доларів від Фонду Білла і Мелінди Гейтс, розробляється професором Колумбійського університету Картіка Чандраном спільно з Waste Enterprisers в Гані.

Людські екскременти є "концентрованим органічним матеріалом з високою енергетичною цінністю", зазначає Фонд Білла Гейтса. Чандран і його партнери вивчають способи перетворення органічних складових цих відходів у корисне паливо.

Це не тільки створить альтернативний джерело палива, але й запобігатиме потраплянню відходів, що є одним із джерел інфекції, в навколишнє середовище.

За матеріалами фонду Гейтса, у половини жителів країн, що розвиваються - 2,5 млрд людей - немає доступу до санітарно-гігієнічним зручностей. 1,2 млрд людей здійснюють "відкриту дефекацію", тобто у них взагалі немає санітарних зручностей, а 1,3 млрд людей користуються небезпечними зручностями.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация