Кривой Рог новости
Депутати прийняли урядовий варіант пенсійної реформи в першому читанні
18.06.2011 14:51 | Политика

Депутати прийняли урядовий варіант пенсійної реформи в першому читанні

245 народних депутатів проголосували в першому читанні за прийняття урядовий варіант пенсійної реформи. В основному це були представники Партії регіонів (187 осіб), Народної партії (20), групи "Реформи заради майбутнього" (15), НУ-НС (13) і 10 позафракційних парламентаріїв. Депутати-комуністи і представники фракції БЮТ-Батьківщина не голосували.

У новій версії законопроекту 10 нововведень:

1. Обмеження максимального розміру пенсій до 10 прожиткових мінімумів (сьогодні це 7 640 грн). Ця норма буде враховуватися не тільки для нових нарахувань, але буде зроблено перерахунок вже призначених виплат.

2. Пенсійний вік держслужбовців чоловіків і 9 прирівняних до них категорій працівників буде збільшуватися до 62 років. Вироблятися це буде поступово - з 2013 року протягом 4 років і по 6 місяців щороку.

3. Для жінок призначений перехідний період - 3 роки, протягом якого вони зможуть вибирати, виходити на пенсію за новим законодавством або по-старому.

4. Якщо після досягнення пенсійного віку людина продовжує працювати, то кожен додатковий рік стажу буде оцінюватися в +6% надбавки до пенсії (у перші 5 років), а починаючи з 6-го року - +9%.

5. При виході на пенсію одноразову виплату розміром в 10 призначених пенсій будуть виплачувати медикам, педагогам і працівникам соціальної сфери.

6. Пенсія держслужбовців буде розраховуватися виходячи з розміру зарплати 14,4 тис. грн. Тобто буде враховано обмеження заробітку для призначення пенсій для всіх пенсіонерів, сумою з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцстрахування.

7. Народні депутати прирівнюються до решти пенсіонерам. Вони зможуть вийти на пенсію за 1,5 року до настання пенсійного віку.

8. При розрахунку пенсії можна буде виключати десяту частину трудового терміну, коли людина була безробітним, розбивши на декілька періодів.

9. Враховувати для призначення пенсій зарплату за 60 місяців (5 років) до 1 липня 2000 року можна буде за бажанням до 1 січня 2016 року.

10. Вислугу військових будуть збільшувати до 25 років за 6 місяців на рік - протягом 10 років. Кожні 6 місяців навчання у військових вузах будуть додавати до календарної вислугою років 1 рік.

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики та праці Україна Сергій Тігіпко залишився задоволений оперативною роботою Верховної Ради і нагадав, що проведення пенсійної реформи було обов'язковою умовою для виділення чергового траншу від міжнародного валютного фонду в розмірі 3 млрд. доларів.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация