Кривой Рог новости
На Криворіжжі не ростуть їстівні гриби
22.06.2011 22:00 | Здоровье

На Криворіжжі не ростуть їстівні гриби

В зв'язку з отруєннями грибами завідуюча баклабораторій Центрально-Міський райсанепідстанціі Н. Н. Ашіхміна інформує про те, що в  2010 році в Криворізькому  регіоні було зафіксовано 12 випадків отруєння грибами, 4 з яких в Кривому Розі. Один випадок виявився фатальним.

На прикінці квітня-травня в лісах, парках, полезахисних смугах (під дубами) зустрічаються отруйні гриби, молоді тіла, яких помилково приймають за печериці. Влітку, після дощу, у приміських лісопосадках велика кількість грибів, пік зростання блідої поганки - смертельно отруйного гриба, який навіть досвідчені грибники часто плутають з дощовиками і сироїжками.

Щоб не сталося біди, не збирайте і не вживайте в їжу дикорослі гриби, які ростуть у дворах, скверах, парках, городах. Найбільше токсичних речовин накопичується в грибах, що ростуть на відстані до 10 м від автомобільних доріг, до 250 м від швидкісних автотрас, до1000 м - від аеродромів.

Перші ознаки отруєння з'являються через 1-12 годин після вживання в їжу отруйних грибів. З'являються сильні головні болі, болі в животі, нудота, рясне слиновиділення, неприборкана блювота, часто рідкий стілець, спрага, холодний піт, похолодання кінцівок, судоми.

Порятунок отруївся грибами залежить від того, як швидко хворий буде госпіталізований, перша допомога при отруєнні дуже часто грає вирішальну роль, при появі перших ознак отруєння необхідно негайно почати промивання шлунка водою методом штучної блювоти і потім зробити очисні клізми.

Після чого хворого покласти в ліжко, зігріти його, давати часто пити чай, кава, кисле молоко, підсолену воду. Ні в якому разі не потрібно давати потерпілому спиртні напої, оцет, так як це посилює всмоктування організмом грибних отрут.

Залишки грибів слід здати на аналіз. Специфічного протиотрути немає, необхідно своєчасна і правильно проведена водно-сольова реанімація.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация