Кривой Рог новости
Влада Кривого Рогу розглянула питання про створення ОСББ
19.06.2012 10:17 | Власть

Влада Кривого Рогу розглянула питання про створення ОСББ

13 травня на засіданні виконкому міської ради розглядалося питання про створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Про це зазначено на офіційному сайті Криворізької міської ради.

На сьогоднішній день це є одним з пріоритетних напрямків реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства - залучення населення до участі в управлінні житловим фондом, а саме — створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку.

На теперішній час у місті функціонує 115 ОСББ. У 2011 році створено 16 ОСББ, а з початку 2012 - 4 ОСББ. Створено асоціацію об’єднань співвласників багатоквартирного будинку «Кривбас Добробут», в яку увійшло 100 житлових будинків, у тому числі 67 ОСББ та 33 житлово-будівельних кооперативів. Мешканці цих будинків вже відчули позитивні зміни нової форми утримання житла. Про роботу ОСББ у місті інформував голова правління цього об’єднання Василь Ліман, який розповів про переваги такої форми управління будинками для жителів та економність в оплаті за отримані послуги. Також він подякував міському голові Юрію Вілкулу за всебічну підтримку і допомогу у даному питанні. Адже починати нову справу без підтримки влади дуже важко. Завдяки взаєморозумінню місцевої влади і співвласників будинків з даного питання робота ОСББ у Кривому Розі постійно розширюється і активізується. Ініціативним групам надається консультативно-методична допомога щодо створення та функціонування ОСББ. На сторінці в мережі Інтернет «Криворізький ресурсний центр» запроваджено ресурс «Методичний посібник зі створення та діяльності ОСББ», де кожен бажаючий може отримати необхідну інформацію, а також примірники статуту, протоколу установчих зборів, реєстраційної картки та інших установчих документів щодо створення ОСББ. Проводяться відповідні семінари, тренінги та конкурси на кращого управителя ОСББ.

Даному питанню міський голова Юрій Вілкул приділяє велику увагу. Впродовж 2011 року за кошти з міського бюджету виконано капітальний ремонт конструктивних елементів 14 будинків, у яких створено ОСББ та асфальтування прибудинкових територій 17 ОСББ. У 2012 році для проведення капітального ремонту конструктивних елементів житлових будинків, у яких створено ОСББ, у міському бюджеті передбачено кошти в сумі 7 393 тис.грн. З початку поточного року управлінням благоустрою та житлової політики виконкому міськради забезпечено виконання капітального ремонту конструктивних елементів 8 ОСББ, на теперішній час тривають ремонтні роботи на 7-х ОСББ. Робота в цьому напрямку продовжується - отримано проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт 32-х будинків, у яких створено ОСББ та замовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт конструктивних елементів 13 ОСББ. Своєчасно вирішуються питання, які надходять від управителів ОСББ. Начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради Олександр Катріченко повідомив, що на разі немає жодного невирішеного звернення представників ОСББ.

Процедура створення та реєстрації ОСББ не представляє труднощів, всі питання стосовно ОСББ своєчасно вирішуються. Це справжня альтернатива для покращення умов проживання криворіжців. Крім того, згідно чинного законодавства, міська влада може допомагати в ремонтах лише тим будинкам і, відповідно їх мешканцям, у яких створені ОСББ.

Основна діяльність об’єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об’єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об’єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання. Об’єднання може здійснювати господарську діяльність безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами.

kryvyirih.dp.ua

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация