Кривой Рог новости
Праймеріз на Тернопільщині
26.06.2012 12:16 | Политика

Праймеріз на Тернопільщині

У неділю, 24 червня, в одному з виборчих округів Тернопільщини (№165, з центром у Зборові) пройшли попередні вибори (Передвибори або так звані праймеріз) серед опозиційних кандидатів.

Обирати можна було з поміж шести кандидатів, які заявили про свої наміри боротися за мандат депутата Верховної ради по цьому виборчому округу. Бюлетені містили такі імена: Володимир Болєщук (УНП, голова міського управління ЖКГ Тернополя), Володимир Бойко (“Батьківщина”, заступник голови обласної організації партії), Анатолій Вихрущ (НРУ, заступник голови Тернопільської ОДА періоду президенства Віктора Ющенка), Руслан Кулик (Українська платформа “Собор”, помічник-консультант депутата ВРУ П.Жебрівського), Валентин Наливайченко (безпартійний, екс-голова СБУ), Володимир Стаюра (“Свобода”, підприємець, депутат облради). Бюлетені містили лише перелік імен кандидатів, жодної інформації про них, ані в бюлетені, ані на дільницях не було.
 
Проголосувати бажаючі могли на декількох стаціонарних дільницях, які були розміщені в адміністративних центрах округу: Бережанах, Зборові, Козові та Підгайцях. Як повідомили організатори, мешканці сіл округу могли проголосувати за допомогою пересувних (мобільних) виборчих дільниць, члени яких побували у 82-х населених пунктах. Організатори не наводять кількості тих, хто взяв участь у Передвиборах кандидата від опозиції, та це радше невелика кількість людей: незадовго до закриття дільниць, у Козові, наприклад, де мешкає близько 9 тисяч осіб, проголосувало десь 250 осіб, у Зборові — менше 200 (населення також бл. 9 тис). Схоже, що мешканці краю були, або слабо обізнані про цю акцію, або ж просто не проявили до неї інтересу. 
 
Громадську окружну виборчу комісію (ГОВК), яка опікувалася організацією, проведенням та підрахунком результатів Передвиборів сформував, створений місяць тому, Громадський комітет “Народний вибір 2012”. До ГОВК увійшли представники громадських організацій: Всеукраїнська профспілка “Народна солідарність”, Комітет виборців України, Молодіжний націоналістичний конгрес, Національний комітет громадянської кампанії “Молодіжна варта”, “Просвіта”, ВО “Тризуб”, Українська народна рада, ГР “Чесно”. За словами голови ГОВК Павла Левківа, попередні вибори кандидата від опозиції по 165-му виборчому округу фінансувалися за кошти громадських об’єднань, що виступили організаторами заходу (в процесі організації та проведення цих Передвиборів було задіяно близько сотні осіб).
 
За результатами попередніх виборів кандидата від опозиції по 165 округу, 66,5% голосів виборців здобув Валентин Наливайченко, 11,5% - Володимир Болєщук, 8% - Анатолій Болєщук, 14% - разом — Володимир Стаюра, Володимир Бойко, Руслан Кулик.
Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация