Кривой Рог новости
По кому бемкає квіткове диво? Архітектурна форма мала, а гроші великі
29.06.2012 08:53 | Власть

По кому бемкає квіткове диво? Архітектурна форма мала, а гроші великі

Не встиг міський голова Юрій Вілкул на недавньому засіданні міськвиконкому заявити, що виділяти гроші на ремонт будинків, у яких не створено ОСББ, забороняє закон, як через кілька днів звів власне твердження нанівець одним розчерком пера. Наближення виборів творить із нашими можновладцями справді дива. Разом із тим, диво, яке сотворили вони, продовжує пожирати мільйони…

Останнє в часі засідання міськвиконкому було присвячене створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Усіляко ратуючи за цей «єдино можливий» шлях реформування житлово-комунальної галузі, міський голова запевняв про готовність влади зробити для ОСББ все. А попутно вирішив морально натиснути, заявивши, що закон не дозволяє фінансувати ремонти в будинках, де не створені ОСББ. Мовляв, ми б хотіли дати на те кошти, але ж казначейство той платіж просто не пропустить!

Звісно ж, якщо гроші в бюджеті закладено саме на ремонти в будинках, де створені ОСББ, вони не можуть бути спрямовані на інші цілі. Але жоден закон не забороняє планувати та спрямовувати бюджетні кошти на ремонт будинків, які є комунальною власністю. На доказ цього можна було б наводити пункти і статті законів та давати до них роз’яснення. Та потреби в цьому нема. Бо сам міський голова дуже скоро дезавуював власну заяву, через кілька днів після того виконкому видавши розпорядження про спрямування 1 мільйона 200 тисяч гривень на проведення поточного ремонту покрівель у житлових будинках (крім тих, у яких створено ОСББ). То що виходить: якщо закон не дозволяє, але дуже хочеться, то можна? Чи міського голову хтось навмисно ввів в оману?

Хоч там як, але сьогодні на своєму черговому пленарному засіданні міська рада своїм рішенням легітимізує одноосібне спрямування коштів міським головою. Одержувачами фінансового ресурсу визначені КП «ЖЕО». Найменша сума, 60 тисяч гривень, дістанеться КП «ЖЕО» №14, найбільша — 484 тисячі — КП «ЖЕО» №31.

І це не єдине рішення про гроші, за яке дружно проголосують депутати. Ще півтора мільйони підкинуть на диво-музей у підніжжі квіткового диво-годинника.

На травневій сесії міськради було вирішено спрямувати на «придбання та встановлення мультимедійного обладнання на об’єкт благоустрою, малу архітектурну форму — павільйон «Квітковий годинник» 1 мільйон 627 тисяч гривень. Правда, поспішивши назвати майбутній «мультимедійний музей, у якому не буде жодного експоната в традиційному розумінні цього слова», єдиним в Україні, владні мужі та вправні чиновники не дуже добре й самі уявляли, що воно таке. Тому що тепер спрямування цих коштів уточнюється. Вони підуть на «придбання устаткування електро-, фотографічного та для автоматичного оброблення інформації, електроакустичного й іншого обладнання, предметів, відеоматеріалів, меблів для встановлення на об’єкт благоустрою, малу архітектурну форму — павільйон «Квітковий годинник». Разом із уточненням найменування витрат їх сума зростає аж до 3 мільйонів 127 тисяч гривень.

Ну, звісно ж, за сценарієм, на прес-конференції мер скаже, що на те підуть кошти не бюджету, а «Метінвесту» та «АрселорМіттал Кривий Ріг». Але ці кошти на підставі укладених угод про співпрацю зараховуються не деінде, а саме в бюджет. Тобто це кошти цільового фонду, але ці цілі і визначає той, хто підписує угоду, — міський голова.

До речі, саме суму в 3 мільйони озвучив на недавніх зборах водіїв однієї з підстанцій швидкої допомоги головний лікар Анатолій БІЙОВСЬКИЙ. Ну, нема, казав він, у бюджеті таких грошей, щоб відремонтувати всі бокси на підстанціях, які просять капітального ремонту і де «для власного убезпечення» він розпорядився повідмикати світло, аби не сталося закорочення. Ну, звісно ж, виділяти кошти на тепер вже обласний комунальний заклад «Криворізька станція швидкої медичної допомоги» не дозволяє закон. Хоча тому, як його обійти, передавши ці кошти цільовою субвенцією до обласного бюджету, наших чиновників вчити не треба. Але подібні статті витрат — не в пріоритеті. Хай собі там на тій «швидкій» хоч ноги повивертають, хоч лоби порозбивають…

Три мільйони — непогана сума і для проклади нових водогонів. Бо у ці спекотні дні, коли водоспоживання різко зростає, через низьку пропускну спроможність прокладених у 40-і роки водогонів на міських околицях у людей висихають крани. Там сьогодні підвозять воду цистернами. Але ж то після війни гроші на водогони знаходилися, бо понять «тендер» і «відкат» тоді ще не було.

Любов ІВАНОВА. "Вестник Кривбасса".

Источник: http://krivbass.in.ua
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация