Кривой Рог новости
Монумент солдату знесуть?
25.06.2011 09:18 | Власть

Монумент солдату знесуть?

Під час засідання Х сесії міської ради розгялдалося питання щодо перенесення стели біля монумента "солдату".

Деякі питання, зазначені у порядку денному X сесії міськради, спонукали фракцію КПУ просити слова. Юрій Болтенко виголосив промову про недопустимість перенесення стели. Мається на увазі стела, споруджена на честь Героїв Радянського Союзу та Соціалістичної праці у сквері  Героїв, що на проспекті Металургів, яку місцева влада збирається перенести у сквер на проспекті Миру, що біля будівлі Дзержинського райвиконкому.

Там планується створення єдиного комплексу пам’яті, до якого увійдуть згадана стела, Монумент «Перемога», пам’ятник воїнам- інтернаціоналістам та дзвіниця на честь загиблих у Великій Вітчизняній війні воїнів. Так от, Ю.Болтенко заявив, що фракція КПУ не підтримує прийняття цього рішення, оскільки стела – історична і художня цінність, яку було зведено ще у 1971 році, а тому її  слід не переносити, а відремонтувати, облаштувати квітниками, зробити підсвітку. Більше того, за словами депутата, один з авторів стели – художник Степан Пахмутов вважає, що при переносі стелу буде зруйновано.

За таких умов комуністи будуть голосувати проти, і закликають колег – народних обранців підтримати їх. З цього ж таки питання взяв слово і депутат Юрій Ремха. Він сказав, що Компартія також проти перенесення і пам’ятника воїнам-афганцям, це аморально, натомість варто будувати новий комплекс пам’яті. Незважаючи на ці заклики і голосування «проти» трьох депутатів та «утримання» восьми, при підтримці у 56 голосів рішення про перенесення стели та пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам було прийнято.

Як пояснив секретар міськради С.Маляренко, ці пам’ятники переносяться у комплекс з метою недопущення їх розташування в місцях розваг.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация