Кривой Рог новости
Заповідні зони Криворіжжя віддадуть під кар'єр
25.06.2011 19:42 | Экология

Заповідні зони Криворіжжя віддадуть під кар'єр

24 червня на черговій сесії Дніпропетровської облради виключив із зарезервованих для природно-заповідних фондів 147,8 га земель за клопотанням ТОВ «Граніт Групп» і ТОВ «Декоративне каміння Україні».

За повідомленням начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області Олександр Оксамитний, «Граніт Групп» і «Декоративне каміння Україні» отримали ліцензії на розвідку та видобуток корисних копалин в Міністерстві навколишнього середовища України.

«Інститут екології НАН України провів нові дослідження на предмет цінності цих земель для заповідного фонду, оскільки території зарезервовані 10 років тому. За цей час там змінилася флора і фауна. Згідно з висновками Інституту екології, дані території не потребують екологічної захисту. Тому облрада прийняла рішення виключити їх з резерву на заповідники », - повідомив А. Оксамитний.

З достовірного джерела відомо, що дослідження робилися без залучення місцевих екологів, які як ніхто інший знають справжній стан флори і фауни свого регіону. Також відомо, що на території Криворізького району є кілька кинутих гранітних кар'єрів, які ще дуже далекі від того, щоб вичерпати ресурс родовища каменю. Але для продовження розробок там необхідно виконати комплекс природоохоронних заходів.

Зрозуміло що, інтерес бізнесменів до нових, «непроблемні» територіям куди вище, ніж до залишеним родовищ. Залишається тільки одне питання - які переконливі доводи представили вони обласній владі, так хвацько розпорядитися і без того вкрай порушеними землями та екологією регіону.

Отже згідно з прийнятим рішенням, ТОВ «Декоративне каміння Україні» (Київ) планує на 125,8 га земель, раніше зарезервованих під заповідник «Нижньо-Сурський» в Солонянському районі, проводити геологорозвідку і добувати корисні копалини, зокрема, золото.

А на 22 га території в Криворізькому районі, яка раніше була зарезервована під природний заповідник «Інгулецька степ» у Криворізькому районі, ТОВ «Граніт Групп» (Донецьк) планує видобувати граніт.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация