Кривой Рог новости
Проблеми неповнолітніх абітурієнтів
05.07.2012 10:50 | Образование

Проблеми неповнолітніх абітурієнтів

Вступна компанія цього року має певні особливості, такі як надання згоди на обробку персональних даних вступників в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Це нововведення пов’язане з  дією Закону України «Про захист персональних даних», повідомляє ГМ «Опора».

Під час вступу абітурієнт має засвідчити згоду на обробку даних своїм підписом. Та це стало  перешкодою для неповнолітніх абітурієнтів, яким ще не виповнилося 18 років.

З одного боку, Міністерство зобов’язало ВНЗ отримувати згоду на обробку персональних даних від батьків (усиновлювачів) чи піклувальників вступників замість неповнолітніх абітурієнтів. Така позиція ВНЗ обґрунтовується листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19.04.2012 № 1/9-302 «Щодо згоди на обробку персональних даних». Водночас в Умовах прийому, затверджених МОНМС, жодної згадки про вік немає, більше того, у пункті 6.14 зазначено, що згода на обробку персональних даних в ЄДЕБПО підтверджується особистим підписом абітурієнта. Інформація про вікові обмеження відсутня також і в відповідному законі — «Про захист персональних даних». Окрім цього, цивільний кодекс, наприклад, визначає право для фізичної особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами; бути учасником (засновником) юридичних осіб; самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом тощо. З огляду на це, вважаємо позицію ВНЗ, які зобов’язують батьків ставити підпис замість вступників неправомірною та обтяжливою для цієї категорії абітурієнтів.

Щоб унормувати ситуацію, Громадянська мережа ОПОРА рекомендує Міністерству повторно провести роз’яснювальну роботу серед приймальних комісій вищих навчальних закладів стосовно процедури фіксації згоди для обробки персональних даних вступників, яким ще не виповнилося 18 років. Наголошуємо, що така додаткова вимога для абітурієнтів не сприяє рівному доступу до вищої освіти.

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация