Кривой Рог новости
Будуть гроші на нові «дива»?
05.07.2012 11:35 | Экономика

Будуть гроші на нові «дива»?

Потенційні забудовники міста не в захваті від перспективи сплачувати в міський бюджет частку від кошторисної вартості зведених або реконструйованих об’єктів. Однак єдине, на що вони можуть вплинути, так це розмір відсотка, яким доведеться ділитися із бюджетом. І то, якщо активно долучаться до обговорення регуляторного акта, по якому саме зараз триває регуляторна процедура.

Це засвідчили громадські слухання по обговоренню проекту рішення міської ради про порядок залучення забудовників до пайової участі в створенні й розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Цим рішенням пропонується встановити порядок, згідно з яким замовник до прийняття об’єкта в експлуатацію сплачує до спеціального фонду бюджету розвитку суму, еквівалентну певному відсотку від кошторисної вартості об’єкта.

За задумом розробника проекту регуляторного акта, а це управління містобудування та архітектури, необхідність дольової участі буде поширюватися як на об’єкти нового будівництва, так і ті, у яких здійснено реконструкцію, технічне переоснащення, реставрацію чи капітальний ремонт.

Виняток становитиме лише вичерпний перелік об’єктів, включаючи ті, які будуватимуться за бюджетні кошти, а також заклади соціального призначення, соціальне житло, індивідуальні житлові, садові та дачні будинки загальною площею до 300 квадратів, об’єкти комплексної забудови, які зводитимуться за результатами інвестиційних конкурсів та аукціонів.

Обґрунтовуючи законність своєї ініціативи про запровадження дольової участі, в управлінні містобудування та архітектури посилаються на п.1 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Розмір відрахувань пропонується диференційований: це 1%, 1,5%, 2% і 3%. Так, 1% пропонується сплачувати при введенні в експлуатацію багатоквартирних житлових будинків за кошти інвесторів для покращення житлових умов працівників, а також з метою подальшого продажу житла. Індивідуальним забудовникам при зведенні будинків загальною площею понад 300 квадратів також пропонується поділитись з бюджетом відсотком загальної кошторисної вартості.

При введенні новозбудованих чи реконструйованих об’єктів машинобудівної промисловості, а також торгівлі, готельного та ресторанного бізнесу бюджету пропонується віддавати 2% їх кошторисної вартості. А при введенні об’єктів добувної промисловості та металургійного виробництва — 3%.

Подібне рішення у місті прийматиметься вперше. І, судячи з реакції представників крупних підприємств-потенційних забудовників, які взяли участь у громадських слуханням, вони від нього не в захваті. Адже крупні підприємства гірничо-металургійного комплексу і так підсобляють бюджетові, надаючи кошти в рамках добровільно укладених угод про співпрацю з міською радою. До речі, сумнівність цілей, на які витрачаються ці кошти (досить згадати лише мультимедійний музей в бетонній споруді під квітковим годинником) апріорі кидає тінь на нову ініціативу.

А, до речі, представник КЗГО, який взяв участь у слуханнях, заявив: власником однозначно буде прийнято рішення згорнути програми соціальної допомоги, аби зекономити кошти для розрахунку з бюджетом при введенні об’єктів у експлуатацію.

До того ж, запропонований проект рішення не дає відповіді на питання, яким чином визначатиметься загальна проектно-кошторисна вартість об’єктів індивідуальної забудови загальною площею понад 300 квадратів. Чи, можливо, таким чином розробники потурбувались, аби ті, хто може собі таке дозволити, мали простір для маневру? Це ж тільки як бідному женитись, то й ніч коротка…

Любов ІВАНОВА. "Вестник Кривбасса".

Источник: http://krivbass.in.ua
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация