Кривой Рог новости
Міліція і депутати вирішили удосконалити удосконалене
05.07.2012 11:36 | Общество

Міліція і депутати вирішили удосконалити удосконалене

Хронічне недофінансування міліції з державного бюджету компенсується коштами міського. Однак ні реальна безпека, ні її відчуття громаді при цьому не гарантовані. Та останнім часом чомусь не високопосадові криворізькі міліціянти йдуть у міську раду, щоб попросити фінансової підтримки, а депутати вирушають у міліцію.

На червневому пленарному засіданні міської ради депутати переймалися взаємодією органів місцевого самоврядування з правоохоронними органами міста щодо забезпечення законності, правопорядку та безпеки громадян. Доповідаючи, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами міськради і виконкому Юрій ДІХТЯР, депутати Микола КОЛЕСНИК та Юрій АРСЄЄВ (обидва регіонали) говорили про те, що треба підвищувати правову обізнаність населення. Що треба займатися організацією дозвілля молоді, аби відволікти її від згубного впливу вулиці. Що треба всіляко опікуватися людьми, які повертаються з місць позбавлення волі, допомагаючи їм із працевлаштуванням, відновленням документів та вирішенням цілого комплексу житейських проблем. Що неабияким досягненням є створення для охорони комунального майна КП «Криворізька муніципальна гвардія», яке стоїть на варті будівлі міськвиконкому, станцій та ліній швидкісного трамваю і деяких об’єктів благоустрою. Що міліції треба допомагати і допомагати.

І це момент дуже цікавий. Адже органи внутрішніх справ не підпорядковані органам місцевого самоврядування, фінансуються з державного бюджету і покликані виконувати покладену на них державою функцію забезпечення законності, правопорядку та громадської безпеки. Серед іншого вони мали б боротися з корупцією в органах місцевого самоврядування. Але на ділі органи місцевого самоврядування є для міліції такими собі благодійниками, які через недостатнє фінансування з державного бюджету підкидають грошенят із місцевого — то на пальне, то на матеріально-технічне оснащення.

Досить сказати, що з 2005 по 2011 роки Криворізькому міському управлінню внутрішніх справ із міського бюджету було виділено 13 мільйонів 442 тисячі гривень. За ці кошти придбано 80 автомобілів, автомобільний трасер, хроматографічний комплекс для перевірки якості спиртних напоїв та ідентифікації наркотичних засобів, комп’ютерну техніку, автомобільний комплекс для виявлення та пеленгації засобів зв’язку, апаратно-програмний комплекс, системи відеоспостереження, 44 радіостанції, паливно-мастильні матеріали.

Зараз у місті, як повідомив Юрій Діхтяр, встановлено та функціонує в режимі реального часу 25 камер відеоспостереження. Понад 7 років, за його словами, така система відеоспостереження «дієво використовується» правоохоронними органами на стадіоні «Металург». Мовляв, завдяки фіксації стану громадського порядку на стадіоні під час футбольних матчів та масових заходів правопорушникам не вдається уникнути покарання.

У поточному році міський бюджет знову надає субвенцію державному бюджету в сумі 3 мільйони 400 тисяч гривень на забезпечення міліції та військової частини 3011 внутрішніх військ паливно-мастильними матеріалами. Це, мовляв, дає змогу своєчасно реагувати на повідомлення про скоєні злочини та оперативно розкривати їх.

Скільки ж злочинів і якого роду скоюється на території міста та який рівень їх розкриття, депутатам, мабуть, нецікаво. Як і те, чому продовжують працювати заборонені законом гральні заклади (ці об’єкти з частково демонтованою зовнішньою рекламою видають себе тим, що ніякої іншої діяльності в них не розпочато). Або, для прикладу, чому найбільш інфраструктурно привабливі міські території перетворено на суцільні стихійні ринки. Адже начальника міського управління міліції Сергія Шматова депутати не вважають за потрібне заслуховувати у сесійній залі. Хоча у попередньому депутатському скликанні тодішній начальник МУ УМВС Олександр Білоусов інформував депутатів регулярно, відповідаючи на їхні почасти гострі запитання в режимі відкритого діалогу.

Натомість нинішні депутати на чолі з секретарем ради самі побували в міліції на екскурсії, назвавши це виїзним навчанням. Чи навчились вони там рукопашному бою та влучній стрільбі, сказати важко, але саме такі показові виступи було там влаштовано для них. Можна не сумніватися, що показовим був і розвід автомобільних екіпажів для патрулювання вулицями міста, і «покращені санітарні умови» в ізоляторі тимчасового утримання.

Та на тлі такої взаємної любові міліції і міської влади доводиться констатувати, що впродовж 5 місяців цього року зафіксовано зростання рівня злочинності. У тому числі на 1,3% рецидивної (привіт від раніше засуджених), на 10,2% — злочинів, скоєних неповнолітніми (привіт від незайнятої молоді) та на 49,6%(!) — у громадських місцях (даєш міліції побільше гарних машин і надсучасних відеокамер!).

Отож, поки депутати гарно проводять час, споглядаючи показові виступи, місто не стає безпечнішим. Але не втрачаймо надії, панове, бо ваші обранці вирішили «максимально охопити», «активізувати» та безкінечно «удосконалювати» удосконалене.

Любов ІВАНОВА. "Вестник Кривбасса".

Источник: http://krivbass.in.ua
Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация