Кривой Рог новости
Поїздки в маршрутках - небезпечні для здоров'я
25.06.2011 21:01 | Происшествия

Поїздки в маршрутках - небезпечні для здоров'я

У четвер минулого тижня по проїжджій частині в районі перехрестя проспекту 200 років Кривого Рогу з вулицею Спаською текли молочні ріки. Дякувати Богові, що не криваві. Хоча травма чотирьох зубів чи перелом шийки лівої лопатки — теж «непогані» свідчення того, що, користуючись громадським транспортом, ми щодня піддаємо своє життя небезпеці.

Учасниками дорожньо-транспортної пригоди, що сталася приблизно о 9-й годині 40 хвилин, стали три транспортні засоби. Причому два з них — мікроавтобуси, що працюють на маршрутах громадського транспорту. Третій — вантажний мікроавтобус «Мерседес Бенц», за кермом якого був його власник, фермер із села Нива Трудова Апостолівського району, який того ранку, як зазвичай, віз молоко та іншу сільськогосподарську продукцію мешканцям мікрорайону Ювілейний.

Автомобіль фермера на перехресті проспекту 200-річчя Кривого Рогу та вулиці Спаської в напрямку вулиці Тухачевського без приведених в дію гальм саме стояв на заборонний сигнал світлофора, коли його ззаду вдарив мікроавтобус «Рута», який виконував пасажирські перевезення на маршруті №282. Внаслідок цього фермерський автомобіль дістав пошкодження та був відштовхнутий десь на десяток метрів уперед.

Після цього водій маршрутки №282 прагнув вирулити з місця пригоди вправо, внаслідок чого його «Рута» врізалася боком у ще одну заповнену пасажирами маршрутку — мікроавтобус «Богдан», що працює на маршруті №255. В результаті зіткнення двох мікроавтобусів обоє дверей маршрутки №282 виявилися заблокованими, і пасажири, включаючи постраждалих, деякий час мусили чекати, поки їх визволять.

Як зафіксовано в міліцейському зведенні про цю пригоду, водій маршрутки №282 скоїв пригоду, «не обравши безпечну дистанцію». Чи ж була у нього можливість її обрати? На місці пригоди він сам пояснював зіткнення тим, що у його «Рути» відмовили гальма. Сподіваємося, проведена в ході слідства експертиза з'ясує причину та винуватця ДТП, давши, зокрема, відповіді на питання про те, хто, де і в якому технічному стані випустив мікроавтобус на лінію.

До речі, ДТП сталося під час оголошеної ДАІ операції «Автобус», яка триває впродовж поточного місяця. Її головною метою задекларовано максимальне зниження аварійності на пасажирському транспорті. У цей період контроль за технічним станом машин, що виходять на маршрути, має бути максимально посиленим.

Не може не звертати на себе увагу і ще один факт. Офіційне міліцейське зведення безпристрасно зафіксувало, що водій маршрутки №255, яка стала учасником ДТП, «не працює». І хоча в конкретному ДТП він є скоріше постраждалою стороною, аніж винуватцем, сам факт нелегальних трудових відносин на громадському транспорті навряд чи свідчить про усвідомлення перевізником своєї відповідальності перед людьми. Включаючи як чоловіка за кермом, так і тих, хто, користуючись громадським транспортом, наражає на ризик своє життя і здоров’я. Приміром, для декого з пасажирів маршрутки №282 пригода на Спаській завершилася забиттям грудної клітини та закритої травми голови; травмою чотирьох зубів нижньої щелепи; закритим переломом шийки лівої лопатки.

Наталя Шишка. Фото Анни ПІЯКІНОЇ

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация