Кривой Рог новости
Укоаїнцям - українську мову
06.07.2012 12:24 | Общество

Укоаїнцям - українську мову

Кожна суверенна і незалежнадержава, повинна мати свою мову, це ж бо приналежність її до народу. Україна не є виключенням. Всі балачки та заявки про те, що російська має бути другою державною через те, що в Україні проживає велика кількість росіян — дурниці.

Якщо вже міркувати у такому руслі, тоді кожна країна має приймати закони про кілька державних мов, особливо це стосується Європи, де кількість ентнічних іноземців дуже велика. Кожен має право розмовляти мовою, яка йому рідніша до душі, але будь ласка, не потрібно втручатися в те, що творилося роками та історією. Якщо у світі ми називаємося українцями, якщо на карті існує така країна, з другою по милозвучності мовою в світі, то будьте ласкаві хоча б не паплюжити її державний смисл. Інакше який сенс мати власну територію, конституцію, суверенітет, прапор, гімн та інші державні атрибути без підтримання головної ознаки - засобу спілкування?

Наприклад, у Туреччині давно існує неформальний розкол населення на турків і курдів. Ці два окремі народи проживають на одній території, мають спільну історію, трагічне минуле. І зараз курдське населення прагне до створення власної невеличкої держави. Вони хочуть не так багато: право називатися самостійним народом, отримати суверенітет, бути признаними в світі, і, найголовніше, право розмовляти рідною мовою! В Туреччині ще кілька років тому було заборонено спілкуватися, слухати музику курдською. І люди повстають, борються за своє право вже кілька десятиліть.

Досить уже нав’язувати нам ці проросійські думки і староцарські замашки!

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация