Кривой Рог новости
18-річні діти шахтарів не можуть використати пільги для вступу у ВНЗ?
10.07.2012 13:20 | Образование

18-річні діти шахтарів не можуть використати пільги для вступу у ВНЗ?

Минулого тижня у ЗМІ з’явилася інформація про те, що діти шахтарів отримали пільги при вступі до вищих навчальних закладів. Громадянська мережа ОПОРА дає роз’яснення стосовно поправок, ухвалених до ЗУ “Про підвищення престижності шахтарської праці”.

19 червня 2012 року Верховна Рада прийняла за основу Закон України про внесення змін до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” щодо особливості здобуття освіти. Одночасно було проголосоване доручення комітету опрацювати цей законопроект до другого читання за скороченою процедурою. «Завдяки» цій процедурі 5 липня ВРУ вже у другому читанні проголосувала за внесення змін до ЗУ “Про підвищення престижності шахтарської праці” у частині, що стосується надання пільг для дітей шахтарів при вступі до ВНЗ. Нагадаємо, до цього такі абітурієнти вже користувалися пільгами, адже в Умовах прийому, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді і спорту для них передбачено право на позаконкурсний вступ. Такою пільгою можуть користуватися діти, батьки-шахтарі яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II груп.
 
Проголосовані ж зміни пропонують розширити коло таких пільговиків та додати ще тих абітурієнтів, які вступають не відразу після здобуття середньої освіти, а три роки після того, як закінчили школу. Основна мотивація ухвалення таких поправок, за словами авторів законопроекту, полягає в тому, щоб дати можливість школярам, які закінчили школу у 18 років, користуватися пільгами, адже такі особи за визначенням Цивільного кодексу, вже не категоризуються як діти і до ухвалення цього закону не могли користуватися такою пільгою.
 
Проте, засоби масової інформації поспішили з висновками – за закон лише проголосовано Верховною Радою, підписано Головою ВР і переданий на підпис Президенту, а тому наразі такі поправки не набрали чинності. Якщо ж поправки ухвалять найближчим часом, то 18-річні абітурієнти, які вже подали документи на вступ до ВНЗ, втратили свій шанс на пільгу цього року. Ті, які ще не писали заяв, отримають право на вступ поза конкурсом. Таке вибіркове застосування пільги дає ще один привід говорити про нерівний доступ до освіти для цієї пільгової категорії абітурієнтів, тому Громадянська мережа ОПОРА закликає Президента зачекати з підписанням відповідних змін до Закону та затвердити поправки після закінчення вступної кампанії-2012, або разом з підписанням пояснити такий вибірковий підхід та вибачитися перед тими абітурієнтами, які цього року вже втратили шанси на позаконкурсний вступ.
Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация