Кривой Рог новости
Тема кладовищ лишається відкритою
12.07.2012 11:23 | Власть

Тема кладовищ лишається відкритою

У нинішній Порядок надання ритуальних послуг знову хочуть внести певні зміни. При цьому чиновники авторитетно заявляють, що необхідні вдосконалення нормативного акту, а підприємці, що працюють на ринку ритуальних послуг, — про чергову спробу його монополізації та узаконення недобросовісної конкуренції на місцевому рівні.

У минулому місяці, попередньо не обнародувавши проект, чиновники винесли пропоновані зміни на громадські слухання. Ознайомившись із проектом уже безпосередньо в ході слухань, підприємці заявили: кладовища перетворюються на режимні об’єкти, а їх самих із ринку ритуальних послуг в черговий раз хочуть витіснити.

Пропонованими змінами передбачалося, що кладовища відкриті для відвідування громадянами лише з 8.00 до 17.00. При цьому фірма, яка виграла тендер на охорону кладовищ, має повноваження здійснювати документальну перевірку як громадян, що проходять на кладовища, так і суб’єктів господарювання, які надають ритуальні послуги.

І цей пункт учасники слухань одразу ж розцінили як корупційний, оскільки в обговорюваному проекті змін не потрудилися прописати, хто саме, на яких підставах і в які терміни може надавати чи відмовляти в наданні цих письмових дозволів. А найбільше підприємницький люд обурило те, що в разі запровадження пропонованих змін охоронна фірма могла б опустити шлагбаум перед похоронною процесією в разі обслуговування її суб’єктом підприємництва, що не має договору з ритуальною службою на надання мінімального переліку ритуальних послуг (це викопування могили, опускання труни з тілом покійного, закопування, формування надмогильного насипу та одноразове прибирання біля могили). Зіткнувшись із неабиякими труднощами в укладенні договорів під час попередніх «ритуальних війн» по-криворізьки, підприємці вимушені були просто відмовитися від надання послуги з копання могил. А тепер виходить, що вони не можуть і надати катафалк, якщо не копають могили.

Тож сказати, що слухання вийшли бурхливими, означало б не сказати нічого. Звинувачення на адресу чиновників прозвучали серйозні: підігрування кільком фірмам практично з одним і тим же складом засновників, які тільки й мають договори на надання мінімально необхідного переліку послуг, задля 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация