Кривой Рог новости
Італійці виявили зацікавленість інфраструктурними проектами України
12.07.2012 12:21 | Экономика

Італійці виявили зацікавленість інфраструктурними проектами України

Італійські бізнесмени зацікавились інфраструктурними проектами, що реалізовуються в нашій країні. Під час організованої італійською стороною конференції «Україна та Італія: будуємо разом» («Italy & Ukraine: Building together»), яка відбулася 11 липня у Києві, заступник Міністра інфраструктури — керівник апарату Володимир Корнієнко та керівники департаментів Міністерства інфраструктури представили фахівцям із-за кордону пріоритетні проекти розвитку транспортної галузі України, до яких у разі проходження усіх необхідних процедур можуть долучитись й іноземні компанії.

За словами Володимира Корнієнка, базовою галуззю економіки України, а відтак найважливішим елементом транспортної системи є залізничний транспорт. Саме на залізницю припадає 82,1% вантажообігу й 54,5% пасажирообігу всередині країни, а за обсягами вантажних перевезень залізниці України займають 4 місце на Євроазіатському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії. Тож серед визначених Мінінфраструктури відповідно до розпорядження українського Уряду до першочергових перспективних проектів віднесено: подальшу електрифікацію залізниць,  впровадження швидкісного руху, а також  будівництво нових автошляхів, розвиток морських торговельних портів – Одеського та «Южного».

Наразі на стадії реалізації перебуває проект будівництва нового двоколійного Бескидського тунелю – ще однієї ланки спровадження швидкісного залізничного руху в Україні. Спорудження тунелю дозволить ліквідувати аварійно небезпечне «вузьке місце» у напрямку міжнародного транспортного коридору № 5, а відтак буде підвищено не лише рівень безпеки залізничних перевезень, а й збільшено пропускну спроможність на напрямку, скорочено час прямування поїздів тощо.

Триває в Україні робота з розвитку основних портів. Зокрема,  Карантинного молу у ДП «Одеський морський торговельний порт». Цим проектом передбачено будівництво нового контейнерного терміналу потужністю 600 тис. TEU, що забезпечить прийом сучасних суден-контейнеровозів місткістю понад 5000 TEU, довжиною 350 м та осадкою 14,5 м.

На стадії підготовки перебуває проект зі створення глибоководного порту держпідприємства Морський торговельний порт «Южний». Будівництво порту дозволить приймати й обробляти великотоннажні судна дедвейтом понад 150 тис. тонн з осадкою до 19 м. Новий порт стане найглибоководнішим у північно-західній частині Чорного моря з подальшою можливістю організації порта-хаба.

Як відзначив Володимир Корнієнко, усі зазначені проекти реалізовуватимуться за кошти державного та місцевого бюджетів, власних коштів підприємств, за рахунок кредитів міжнародних та не міжнародних фінансових  організацій, а також приватних інвесторів, тож Мініфраструктури відкрите до співпраці зі всіма інвесторами, у тому числі з Італійськими.  

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация