Кривой Рог новости
Нацрада з питань ОСББ поки що нічого не зробила
12.07.2012 13:48 | Власть

Нацрада з питань ОСББ поки що нічого не зробила

Минулого тижня в ході чергового засідання Нацради з питань ОСББ експерти знову обговорили виконання завдань визначених Протоколом засідання Уряду №92.

Директор Департаменту житлової політики Віталій Шаповаленко у своєму виступі повідомив, що на сьогоднішній день розроблений механізм надання ОСББ пільгових кредитів для здійснення енергоефективних заходів і 31 травня Кабміном затверджено це Положення (про порядок пільгового кредитування ОСББ). Такі проблеми як врегулювання питань експлуатації та обслуговування ліфтового господарства, газових мереж у будинках ОСББ, вироблення механізму відшкодування об’єднанням пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг поки що, за словами урядовця,  перебувають на фінішному етапі узгодження із центральними органами виконавчої влади. Що стосується відшкодування пільг і субсидій, то Віталій Шаповаленко запевнив присутніх, що Міністерство соцполітики вже надало свою відповідь, затримка поки що за Міністерством фінансів.

Щодо права власників будинку визначати виконавців ЖКП, то голова правління Громадської організації об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія» Людмила Шанц запропонувала внести зміни до Наказу №60 Мінрегіону (де передбачити, що  відмова підприємства-монополіста бути виконавцем послуг не допускається) на виконання Протоколу №92, але пан  Шаповаленко відповів, що це можливо лише із внесенням змін до законодавства. На запитання координатора житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Бойко про те, як все ж таки просувається справа із законопроектом про право співвласників отримувати інформацію про інших співвласників, представник Мін`юсту повідомив, що на засіданні Комітету ВР соціально-економічної політики було прийнято рішення рекомендувати ВР ухвалити цей законопроект в цілому.

Гостру дискусію викликав новий термін ОСБ (об’єднання співвласників будинку), запропонований членом ОСББ «Срібне Коло» та адвокатом Тетяною Монтян у новому законопроекті, автором якого вона виступає. Проблема у тому, що ОСБ є  іншою організаційно-правовою формою й немає нічого спільного із ОСББ. Але Тетяна Монтян переконана в тому, що потрібно говорити лише про ОСБ, оскільки  в Україні немає будинків лише з квартирами, а переважають будинки змішаного типу (із нежитловими приміщеннями). На її думку, в Україні можливий лише класичний кондомініум, всі інші форми суперечать Цивільному кодексу. 

Не менш бурхливе обговорення під час засідання виникло навколо 42 статті Земельного кодексу – «Земельні ділянки багатоквартирних житлових будинків».

Врешті-решт, було прийнято рішення не полишати роботу над концептуальними змінами законодавства щодо прав власності, однак повернутися до законопроекту №8474 і на його основі підготувати новий законопроект.

Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків було утворено 14 березня 2012 року. Нацрада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация