Кривой Рог новости
В Софіївському районі пройшло урочисте перепоховання невідомих солдат
28.06.2011 11:14 | Общество

В Софіївському районі пройшло урочисте перепоховання невідомих солдат

24 июн 2011 в результаті пошукових робіт у районі с.Базавлук, знайдено 67 бійців Радянської армії.

Загиблі бійці були виявлені в окопах і бліндажах. Останки бійців так і залишилися невпізнаними.

Криворізька філія історико-пошукової організації "Пошук-Дніпро» провела урочисте перепоховання з дотриманням військового ритуалу на меморіальному комплексі хутора Високий Софіївського району Дніпропетровської області. Захід було організовано керівництвом Софіївської районної адміністрації та районної ради спільно з активістами ІПО «Пошук-Дніпро».

«Сотні тисяч солдатів залишаються не знайденими на колишніх полях битв. І наш обов'язок - знайти і гідно поховати їх, нехай навіть безіменних. Адже кожен загиблий воїн заслуговує гідного увічнення своєї пам'яті. Держава повинна пам'ятати і шанувати тих, хто заплатив життям за його свободу », - зазначив Президент ІПО «Пошук-Дніпро», голова ВГО «Союз« Народна пам'ять» Ярослав Жилкін. - «Важливо, щоб такі заходи проходили не лише напередодні знаменних дат.»

Для довідки. Нікопольсько-Криворізька наступально-визвольна операція Червоної Армії проходила в період з жовтня 1943 по лютий 1944 року. Особливо напружені бої відбувалися в Софіївському районі, де проходила основна оборонна лінія фашистів. На цій ділянці билися з ворогом підрозділи 3-го Українського фронту. Бойове завдання підрозділів полягало у прориві ворожої оборони і штурмі міста Кривий Ріг з південно-західного напрямку. Під час запеклих боїв на зазначеній території загинуло понад 40 000 бійців і командирів Червоної Армії.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация