Кривой Рог новости
Необхідність створення умов для реалізації необхідних інвестицій в залізничну галузь
17.07.2012 10:03 | Экономика

Необхідність створення умов для реалізації необхідних інвестицій в залізничну галузь

Згідно з висновками консалтингової компанії A.T. Kearney, яка займалася діагностикою існуючої моделі ринку і стану залізничної галузі, вантажні перевезення — визначальний вид діяльності, що має бути пріоритетним для залучення інвестицій.

«Для того, щоб зберегти позиції залізничного транспорту при зростанні вантажообігу на 3%, у період 2011-2020 років залізничній галузі потрібно придбати 111 тис. нових вагонів на суму 65 млрд. грн. При існуючому рівні власних джерел фінансування Укрзалізниця не зможе реалізувати необхідний обсяг інвестицій, оскільки щороку зростає розрив між прибутком від перевезень і необхідним рівнем інвестицій, – говорить менеджер компанії A.T. Kearney Катерина Шеремет. — Також для забезпечення зростаючого вантажообігу необхідна закупівля більше 2 тисяч вантажних локомотивів, що у свою чергу, вимагає більше 68 млрд. грн. інвестицій у найближчі 10 років».

Щорічний дефіцит у інвестиціях веде до значного зменшення прибутків Укрзалізниці у майбутньому. Так у 2011 році прибуток Укрзалізниці від перевезень склав 5,9 млрд. грн., а потрібний рівень інвестицій — 26,9 млрд. грн.  «Слід враховувати, що недоінвестування у 10 тис. вагонів (це приблизно 5% парку) призводить до втрати 15 млрд. тонно-км вантажообігу або ж 1,6 млрд. грн. виручки. Щоб змінити ситуацію і залучити джерела фінансування потрібне негайне реформування галузі», — зауважила Катерина Шеремет.

Одне з головних завдань, яке має бути вирішене у ході реформування залізничного транспорту України, — збільшення інвестицій у оновлення основних фондів та розвиток галузі. Саме реформування залізничної галузі, за словами експерта, дасть змогу збільшити внутрішні інвестиції за рахунок відновлення основних фондів залізниць України, а також залучити зовнішні інвестиції шляхом створення структури, привабливої для інвесторів і прозорої щодо своїх фінансових потоків.

На думку експертів A.T. Kearney, експлуатація парку вантажних вагонів залізниць може бути покращена за рахунок росту ефективності управління парком вантажних вагонів.

Нагадаємо, для контрольованості парку вантажних вагонів Укрзалізниця здійснила зміну юридичного статусу піввагонів із «інвентарного» на «власний», передавши їх на баланс державних вагонних компаній. Триває процес відновлення контролю і керованістю іншими видами вантажного рухомого складу. Організацією та логістикою перевезень вантажів у вантажних вагонах здійснюється ДП «Український транспортно-логістичний центр» (УТЛЦ) на підставі угод між УТЛЦ, державними вагонними компаніями і замовниками перевезень.

 

Для довідки:

Компанія A.T. Kearney, один із лідерів у сфері стратегічного консалтингу, була заснована в Чикаго в 1926 році. Зараз представництва компанії розташовані в 39 країнах Європи, Америки і Азії.

A.T. Kearney надає спектр консалтингових послуг, включаючи розробку корпоративних стратегій, оптимізації організаційних структур, підвищення ефективності продажів, розробку нових продуктів, розробку стратегії виходу на нові ринки, впровадження систем управлінської звітності, реалізацію програм зі скорочення витрат і реструктуризації.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация