Кривой Рог новости
Укрзалізниця подбала про скорочення сроків перебування вагонів за кордоном
17.07.2012 10:07 | Экономика

Укрзалізниця подбала про скорочення сроків перебування вагонів за кордоном

Термін перебування піввагонів за межами України скоротився  з 45 до 10 діб. Цим треба завдячувати активним діям Укрзалізниці щодо захисту від неконтрольованого використання найбільш дефіцитного рухомого складу — вантажних піввагонів – за межами України.  Про це повідомив начальник головного комерційного управління Укрзалізниці Юрій Меркулов.

«Якщо раніше за кордоном знаходилося до 20%, а в пікові періоди до 60% від наявної кількості в інвентарному парку, то зараз в цілому не більше 700 піввагонів. Сьогодні цей рухомий склад працює на території України для задоволення потреб вітчизняної економіки», — зазначив Юрій Меркулов.

Нагадаємо, Укрзалізниця змінила юридичний статус піввагонів з «інвентарного парку» на «власний» і передала їх на баланс ДП «Дарницький вагоноремонтний завод» та ДП «Український державний центр з експлуатації спеціалізованих вагонів» «Укрспецвагон». Юрій Меркулов також поінформував, що в робочому парку наразі є 47 тис. піввагонів, тоді як для перевезення вантажів загалом необхідно 60 тис. Тому важливим є питання ефективного використання наявних вантажних ресурсів. І зараз Укрзалізниця активно працює із вантажовідправниками та вантажоотримувачами щодо дотримання нормативного часу роботи з вагонами.

Нині продовжується робота із повернення під контроль інших типів вагонів, зокрема, триває передача на баланс Державного підприємства «Укррефтранс» критих вагонів. Із переданих 8800 перереєстровані зі статусом «власний» 1600. «Близько 60% критих вагонів приналежності Укрзалізниці, які мають статус «інвентарний», не повертаються із Казахстану по 60 і більше діб. Існуючих економічних важелів впливу — штраф у 200 швейцарських франків – не достатньо, щоб повернути вагон в Україну», - зауважив Юрій Меркулов.

Аналогічна ситуація і з платформами, які поки що залишаються в інвентарному парку. Більше 50% їх сьогодні знаходяться на теренах країн СНД, оскільки діють міжнародні угоди про спільне використання інвентарного парку.

Передані на баланс ДП «Ліски» лісовози і транспортери перереєстровані зі зміною статусу. Тепер, за словами Юрія Меркулова, вони працюють ефективніше, їм подовжили маршрути, за якими здійснюються перевезення.

 

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация