Кривой Рог новости
З віком стає все важче працевлаштувати
18.07.2012 12:14 | Власть

З віком стає все важче працевлаштувати

В Україні все більше стає роботодавців, що відмовляються співпрацювати з робітниками старше 45 років. Через це, за даними експертного дослідження, приблизно третина зареєстрованих безробітних становлять люди віком від 40 до 59 років. Про це повідомляє кореспондент RegioNews.

Проблему вікової дискримінації в сфері працевлаштування в Україні сьогодні, 16 липня, обговорювали під час прес-конференції соціальний психолог Віктор Пушкар; експерт Харківського інституту соціальних досліджень Марія Колоколова; керівник юрдепартаменту компанії HeadHunter Україна Анна Воєводіна та інші.

Як зазначила Марія Колоколова, кожна третя людина в Україні віком старше 45 років стикалась з віковою дискримінацією під час пошуку роботи. Лише 10% серед цих людей намагалися відстоювати свої права, звертаючись до суду та правозахисних організацій. Як зазначають фахівці, роботодавці часто відмовляються враховувати переваги віку, такі як: досвід, кваліфікаційний рівень, більш зважене ставлення до власного майбутнього, відповідальність та відсутність маленьких дітей. Часто рекрутер під час співбесіди з потенційним працівником керується загальними стереотипами, вважаючи людей передпенсійного та пенсійного віку менш працездатними, хворобливими та не креативними. Тому немолодим людям зазвичай складніше знайти роботу, яка, до того ж, відповідала б їхній освіті та професійним вмінням. Відмову від роботодавців вони часто отримують неаргументовану.

На думку психолога Віктора Пушкаря, шукаючи людину на вільне вакантне місце, роботодавець керується ірраціональним мотивом. Часто, відмовляючи немолодій людині у роботі, керівник намагається, перш за все, створити колектив своїх «однолітків», аби легше було керувати процесом. Зі слів психолога, вікова дискримінація в сфері працевлаштування не рідко говорить про невміння керівників працювати з різною віковою групою, нездатність керувати тим, хто старший. Про це громадяни не повинні мовчати, зазначає Пушкар.

«Факти дискримінації повинні озвучуватися і хоча б суспільно засуджуватися. Антидискримінаційну політику варто базувати на чіткому розумінні того, що таке дискримінація в Україні і які практики найбільш поширені», — повідомив психолог.

Як сказали експерти під час прес-конференції, подібна ситуація в Україні не буде вирішена за умов пасивності громади. Наразі 90 % людей, що стали жертвами вікової дискримінації, пасивно реагують на порушення своїх прав. Навіть новий Закон «Про зайнятість населення», на думку Анни Воєводіної, не вирішить цілком ситуацію з дискримінацією.

«Ідея закону гарна, але я не знаю, як держава буде її реалізовувати», — зазначила представник компанії HeadHunter.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация