Кривой Рог новости
Ізраїльські вчені винайшли можливість діагностувати аутизм у однорічних малюків
28.06.2011 16:42 | Здоровье

Ізраїльські вчені винайшли можливість діагностувати аутизм у однорічних малюків

Діагностувати аутизм у дітей можна буде вже у віці одного року завдяки новій системі сканування мозку.

Фахівці з Вейцмановского наукового інституту в Ізраїлі під час досліджень аутичних дітей помітили, що їх мозкова активність відрізняється в плані синхронності від активності їхніх ровесників вже в самому ранньому віці. Відповідають за мову області у правому та лівому півкулі у аутичних дітей були менш синхронізовані.

І чим слабкіша була ця синхронізація, тим важче згодом були труднощі зі спілкуванням у подібних дітей. Це відкриття може допомогти ученим істотно знизити вік, при якому у дітей ставиться діагноз аутизм. В даний час цей розлад діагностують у малюків від п'яти років і старше. Нова система дозволить ставити цей діагноз вже в один рік. Чим раніше починається терапія аутизму, тим корисніше це для психічного здоров'я дитини.

Аутизм являє собою цілий спектр розладів, що характеризуються низьким соціальним рівнем і труднощами в спілкуванні у пацієнтів. Хоча точна причина розлади досі невідома, багато експертів вважають, що причини аутизму криються в розвитку анормальних нейронних мереж з порушеною пов'язаністю.

У справі діагностики аутизму відбувається багато помилок. Так, здається аутичним в півтора року дитина стає абсолютно нормальним в три з половиною роки. Потім з'ясовується, що у нього була всього-лише затримка мови або якісь інші розлади розвитку.

Ось чому метод сканування мозкової активності може стати особливо ефективним інструментом у діагностиці аутизму.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация